To będzie mój dom

French House
dom, wieś, Francja, życie
literatura piękna
Audrey

Amerykanin Don Wallace i jego żona Mindy kupują dom na francuskiej wsi, który okazuje się kompletną ruiną. Nieustanny remont, krach na giełdzie i walka z przeciwnościami sprawiają, że wkrótce ruinę zaczyna przypominać całe ich życie...

Bestsellerowa, pełna uroku opowieść o parze, która potrafiła marzyć i zbudować dom z dala od domu.

źródło opisu: www.pascal.pl

źródło okładki: www.pascal.pl

Matacz | 2017-03-02
Na półkach: Przeczytane, E-Books, 2016
Przeczytana: 12 grudnia 2016

Ależ to była walka… bo inaczej ciężko nazwać lekturę książki „To będzie mój dom”. Autor przez pryzmat kupna domu na jednej z francuskich wysepek spisuje dla potomnych swoją biografię. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt, że niestety nie był on tajnym agentem, strażakiem, ani nawet aktorem, a średniej klasy dziennikarzem. Przez większą część książki tytułowy dom odwiedzał raz w roku lub raz na dwa lata. Zresztą nawet obecnie nie mieszka w nim na stałe więc do tytułu można śmiało dopisać wyraz „letniskowy”. W między czasie urodził mu się syn, który pod koniec remontu jest już dorosły. Cała historia ciągnie się jak flaki z olejem. Moim zdaniem dużo przyjemniej by się czytało gdyby została skrócona do powiedzmy dwustu stron . Może wtedy nabrała by trochę dynamizmu, bo obecnie nadaje się jedynie na baaardzo długie zimowe wieczory na pustkowiu. Średnio polecam, bo na rynku jest dużo ciekawszych i przyjemniejszych książek z kategorii przeprowadzkowo/remontowej.

Mbombolona | 2016-08-01

Wielkie rozczarowanie. O samej Francji niewiele można się dowiedzieć.

martus_sz3 | 2016-01-24
Przeczytana: 16 listopada 2015

Mnie nie porwała, dużo opisów
otoczenia, "skoków" w czasie.