Piętnaście kroków

Seria: Lepiej w to uwierz!
Wydawnictwo: EZOP Agencja Edytorska
Sylwia Sekret

Przebudzenia mogą być różne: gwałtowne lub łagodne, radosne albo pełne lęku, kiedy nie wiemy, czy to jeszcze sen czy jawa. Ale najbardziej niesamowite przebudzenie czeka Eryka Kafkę. Eryk Kafka ma 11 lat i jest zwyczajnym nastolatkiem, podobnym do większości chłopców w jego wieku. Ma kochających rodziców, właśnie przeżywa pierwszą miłość, musi stawić czoła szkolnemu dręczycielowi. Nagle wszystko się zmienia. Pewnego dnia Eryk budzi się we własnym łóżku i nic nie jest już takie jak było... Przed domem czekają na niego trzej nieznani mężczyźni i wspaniała limuzyna. Dokąd zabiorą Eryka i czy chłopcu uda się przejść zwycięsko przez próbę piętnastu kroków?

źródło opisu: ezop.com.pl

źródło okładki: http://ezop.com.pl/produkty-dla-mlodziezy,produkt,pietnascie-krokow

AnnaSikorska | 2015-12-25

Jedenastoletniego Eryka Kawkę poddano dziwnej próbie, by mógł odwrócić bieg historii i uratować kilka ludzkich istnień oraz rozwiązać zagadkę tajemniczych wydarzeń, które zepchnęły go do odmiennego stanu. Historia zaczyna się od przebudzenia w jesienny dzień, kiedy trzeba spieszyć do szkoły, do której Eryk już nie musi chodzić, przez co zaczyna tęsknić za zwykłością, codziennością, obowiązkami, a na otoczenie patrzy już zupełnie inaczej. W swoim największym szkolnym prześladowcy widzi teraz przyjaciela.
Książka Grzegorza Gortata to interesujący kryminał połączony z opowieścią o duchach, magii, walce o sprawiedliwość. Nietypowa akcja, w której przez wiele stron bohater pozornie tkwi w zawieszeniu przenosi nas w świat równoległy do naszego.
Eryk Kafka po swojej śmierci trafia do dziwnej szkoły. Nastolatek musi w niej uporać się ze swoimi uczuciami wobec sprawców swojej śmierci, nauczyć się intuicyjnie wybierać najlepiej, ponieważ tylko myślenie o dobry innych może uratować życia i...

Wioleta Sadowska | 2015-10-04
Przeczytana: 04 października 2015

"Nie sądzisz, że skoro ktoś uporał się z jednym wyzwaniem, powinien poszukać sobie (…) większego wyzwania?".

Seria "Lepiej w to uwierz!", z której to miałam już okazję czytać jeden tom, czyli "Miasteczko Ostatnich Westchnień", to cykl niecodzienny, wyróżniający się swoistym klimatem i sposobem na przedstawienie pewnych uniwersalnych tematów. W najnowszej części, młody czytelnik musi zmierzyć się bardzo ważną płaszczyzną, tak często pomijaną w literaturze dla młodzieży, czyli ze śmiercią.

Grzegorz Gortat to anglista, tłumacz i pisarz. Jest z urodzenia Łodzianinem, a z wyboru Warszawiakiem. Autor w swojej twórczości może pochwalić się różnorodnymi tematycznie utworami – fantasty, kryminał, powieści obyczajowe i powieści dla dzieci. Jest laureatem wielu nagród literackich. Jego powieść pt. "Szczury i wilki" została przetłumaczona na język czeski. "Piętnaście kroków" to czwarta część w serii "Lepiej w to uwierz!".

Eryk Kafka to zwyczajny jedenastolatek, który nie wyróżnia się niczym...

Bacha85 | 2015-09-21
Przeczytana: sierpień 2015

Kwestia życia po śmierci od wieków intrygowała rozmaitych twórców. Kolejne powieści ją poruszające oraz ich popularność świadczą tylko o tym, że jest to wciąż jeden z bardziej intrygujących motywów literackich. Grzegorz Gortat porusza problem życia po życiu w swoje najnowszej powieści „Piętnaście kroków”.

Eryk Kafka, główny bohater i jednocześnie narrator przedstawionej historii,rozpoczyna kolejny zwyczajny dzień. Przynajmniej tak mu się przez jakiś czas wydaje, gdyż dość szybko zauważa swoją pomyłkę . Okazuje się, że jest duchem, przeniósł się w zaświaty, gdzie spotkał podobne, bezcielesne istoty. Ma przed sobą zadanie do wykonania, choć nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, na czym ma ono polegać. Przez większą część opowieści błądzi w całkowicie obcych realiach i szuka odpowiedzi na kształtujące się w jego głowie pytania.

Oprócz duchów, przedstawione uniwersum zamieszkują anioły i demony. To właśnie te pierwsze mają dla Eryka specjalne zadanie, przez które jego dusza,...

Książkomaniacy | 2015-09-02
Na półkach: Przeczytane, Recenzenckie
Przeczytana: 01 września 2015

Przedstawiam Wam Eryka Kafkę. Jedenastoletniego chłopca, który powoli zaczyna wkraczać w okres dorastania - pierwszych miłostek, małych i dużych problemów,a także drobnych zmartwień i sporów.
Jak większość nastolatków ma również kochająca rodzinę. Lubi swoje życie, ale pewnego dnia wszystko się zmienia..

"Przebudzenia są najgorsze"
Koszmary często nawiedzają nas w snach..czasem są jak prawdziwe, czasem są mniej realistyczne. Ale czy komuś śniło się, że umarł? (A może Freddy Krueger prześladuje Was w snach?:) )
Pewnego dnia Eryk Kafka budzi się w swoim łóżku i nic nie jest takie jak dawniej.. na swojej drodze spotyka nieznanych mężczyzn we wspaniałej limuzynie.
Kim są trzej mężczyźni i czego od niego chcą?
Czy koszmar o śmierci okaże się prawdą?
Czy chłopcu uda się przejść zwycięsko próbę 15 kroków?
"Nie mogę zdradzić fabuły, bo od samego początku pełna jest niecodziennych zdarzeń, których przyjemność odkrywania wolę zostawić Wam. "
Aleksy Krysztofiak
Zgadzam się w stu...