Hedwig i Berti

Tłumaczenie: Katarzyna Bieńkowska
Wydawnictwo: Muza
Hedwig and Berti
8373198768

Małżeństwo Kesslerów niemieckich Żydów o korzeniach sięgających szesnastego wieku których poznajemy w dramatycznym momencie nazistowskiego terroru na początku lat czterdziestych dwudziestego wieku, to zupełnie niedobrana para. Dorodna walkiryjska Hedwig, fanatycznie przywiązana do przeszłości rodu i drobny zahukany Dagobert, zdrobniale zwany Bertim, zjawiają się w londyńskim mieszkaniu dalekiego kuzyna Harry ego Eisensteina i od razu wywołują prawdziwą burzę w życiu tego skromnego człowieczka. Nie dość, że lokują się w jego ciasnym lokum, to jeszcze przywołują niewiarygodną i zapomnianą przeszłość, a także przywożą ze sobą koszmarną teraźniejszość narastającego pogromu. W dodatku Hertwig jest w ciąży i wydaje na świat niesamowitą ciemnowłosą istotę, niepodobną do żadnego z rodziców, która wyrasta na prawdziwą małą furię. Losy ostatnich ocalałych Kesslerów śledzimy aż po lata siedemdziesiąte na jaw wychodzą kolejne rodzinne tajemnice.

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2006

źródło okładki: Wydawnictwo Muza