Drugi przekręt Natalii. Część I

Cykl: Natalii 5 (tom 2) | Seria: Klub Książki Kobiecej
Wydawnictwo: Edipresse
lacerta

Co nowego u sióstr Sucharskich? Wyśmienity kryminał i pierwszorzędna komedia w jednym! W mieszkaniu Janusza Zawady, dawnego wspólnika ojca sióstr Sucharskich, zostają znalezione pozbawione głowy zwłoki młodego mężczyzny, a sam starszy pan znika bez śladu. Czy to jego szczątki były w spalonym, porzuconym nad Wartą samochodzie? Pięciu Nataliom trudno w to uwierzyć. Dochodzenie prowadzone przez...

Co nowego u sióstr Sucharskich?

Wyśmienity kryminał i pierwszorzędna komedia w jednym!

W mieszkaniu Janusza Zawady, dawnego wspólnika ojca sióstr Sucharskich, zostają znalezione pozbawione głowy zwłoki młodego mężczyzny, a sam starszy pan znika bez śladu. Czy to jego szczątki były w spalonym, porzuconym nad Wartą samochodzie? Pięciu Nataliom trudno w to uwierzyć. Dochodzenie prowadzone przez policję ujawnia, że Janusz Zawada nie był zwyczajnym starszym panem. W przeszłości współpracował z potężnym gangiem złodziei dzieł sztuki, a w skrytce bankowej miał brylanty warte miliony. Śledztwo trwa, giną kolejni świadkowie. Brylanty znikają, a na scenę wkraczają siostry Sucharskie...

źródło opisu: Edipresse Polska, 2015

Gosia | 2014-12-05
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 04 grudnia 2014

To jest Olga Rudnicka jaką lubię. Pomysł z 5 siostrami Sucharskimi o tym samym imieniu był świetny. Początek ich przygód jest w książce "Natalii5", a tutaj mamy ciąg dalszy tak samo zabawny.
Niedawno czytałam książkę tej samej autorki pod tytułem "Zacisze 5" i tamta intryga wydawała mi się co nieco naciągana. Tutaj natomiast pomimo szalonych charakterów i ich nie mniej szalonych pomysłów wszystko wydaje się na miejscu. I ci biedni zagubieni mężczyźni pomiędzy ich intrygami, którzy usiłują za nimi nadążyć.
Akcję dwóch powieści oddziela okres dwóch lat, w którym siostry mieszkają ze sobą zżyły się, poznały i potrafią zająć jeden front jak hydra o pięciu głowach. Opowieść jest przezabawna, wiele ciekawych zwrotów akcji i świetnie odmalowane charaktery.
Do odstresowania i chwilowej rozrywki pozycja świetna.

mclena | 2016-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2016

"Mężczyźnie nie mówi się połowy tego, co powinien wiedzieć, i ani słowa na temat, na który chciałby coś wiedzieć."

Drugi tom o siostrach Sucharskich okazał się w moim odczuciu przyjemniejszą propozycją niż tom pierwszy. Może dlatego, ze teraz wiedziałam czego się spodziewać, a i zachowanie sióstr nie wzbudzało już takiego zamieszania jak wczesniej. Wszelki chaos w ich domu był zwyczajową normą. Nic już nie potrafiło mnie zdziwić. Teraz praktycznie łykało się całość jak leciało, no i większy udział Adriana w fabule też wypadł na plus. Zagadka kryminalna również wydawała mi się ciekawsza niż wczesniejsza i w sumie całość była jakby bardziej spójniejsza. Ciekawą rolę tez odgrywły dzieci Natalii, które niedoceniane przez dorosłych niejednokrotnie ratowały siostry z opresji. Ich zażyłość tak mocno mi sie udzieliła, że czytając ostatnie strony robiło mi się coraz bardziej smutno. Siostry Sucharskie to szalona, nieprzewidywalna, ale dobrze naoliwiona i świetnie funkcjonująca machina i...

Alicja | 2017-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2017

"Jesteśmy apodyktyczne, kłótliwe, zaborcze, nie znosimy sprzeciwu, mamy wręcz paranoiczne poczucie własnej prywatności i potrzebę sprawowania kontroli" (str 114)
to cała prawda o siostrach, które po ojcu odziedziczyły same zalety, a po matkach wady. Spotykamy się z nimi ponownie po dwóch latach. Nic nie straciły ze swojego szaleństwa, nieprzewidywalności i pomysłowości, a kłamstwa i bajeczki wymyślane na usprawiedliwienie własnych postępowań są na porządku dziennym. Kłócą się, dokuczają sobie, lecz w obliczu zagrożenia jednoczą siły i wspólnie stawiają czoła.Dom sióstr stopniowo wypełnia się nowymi lokatorami. Żeby zdobyć ich zaufanie trzeba się mocno nagimnastykować. Komu się to uda jest w stanie przewidzieć ich zachowanie, gierki i kombinacje. Najmłodsze pokolenie szybko uczy się od starszych i już daje sobie radę w życiu sprytem, zaradnością i inteligencją. Nowy spadek, nowe tajemnice, nowe zawirowania i przygody,nowe kłopoty, duża dawka humoru i przyjemność z czytania.

Gala | 2017-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2017

Przeczytałam kontynuację historii panien Sucharskich i uważam , że jest trochę lepsza od pierwszej części. Zapewne łatwiej mi się czytało ze względu, że po krótkim wstępie autorka przechodzi od razu do konkretów a także nie musiałam się zastanawiać z którą Natalią akurat w danej chwili mam do czynienia. Nie miałam już zbyt wielkich oczekiwań i po lekturze do zachwytu było mi niezwykle daleko. Te same bohaterki ten sam humor taki sam sposób narracji . Pomimo niezwykle pozytywnych opinii pełnych entuzjazmu , przykro mi ale ta książka zupełnie do mnie nie przemawia. Byłaby to świetna i niegłupia rozrywka z niezłą dawką humoru gdyby nie była taka przegadana. Gadatliwość sióstr i ich kłótliwość nie jest tu zaletą podobnie jak w poprzedniej części. Irytowała mnie ta zachwiana równowaga pomiędzy akcją a dialogami, które momentami były nieco wymuszone i naciągane a chwilami nawet nie było mi wiadomo co i kto mówi. Rudnicka często raczy czytelnika fragmentami, które nie tylko nie...

Strega | 2015-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2015

"Drugi przekręt Natalii" jest kryminalną komedią kontynuującą losy sióstr Sucharskich z "Natalii 5" i warto tę chronologię zachować.

Tym razem siostry szukają zaginionego skarbu i muszą rozwiązać osobiste problemy miłosne. Między sobą kłócą się, ale przed obcymi potrafią stworzyć wspólny front. Bywają pyskate, bezczelne, ale i dowcipne. I w tym tkwi ich urok.

Olga Rudnicka z reguły pisze lekko i zabawnie,tworzy sympatycznych bohaterów operujących niewymuszonymi dialogami. Taka była właśnie "Natalii 5". Cześć druga jest -jak dla mnie- wyraźnie słabsza, tak jakby autorka na siłę starała się rozbawić czytelnika. Pomimo tych słabości i tak zamierzam przeczytać tom trzeci.

Fabuła jak zwykle jest bardzo oryginalna i tak pokręcona, jak to tylko możliwe. Gang złodziei dzieł sztuki, zaginione brylanty, trup bez głowy, zaginięcie pana Janusza, śmierć jednego świadka za drugim i między tym wszystkim pięć Natalii i mężczyźni ich życia, z których większość jest policjantami. Nie żeby dziewczyny jakoś bardzo się przejęły faktem, że mają pod własnym dachem pół komisariatu. Ależ skąd. Nadal będą kręcić, oszukiwać, włamywać się i kłamać, a przynajmniej celowo mijać się z prawdą. Taki już ich urok i każdy z mężczyzn musi się do tego przyzwyczaić, albo otrzyma wilczy bilet.Niezwykle lekki styl, do którego przyzwyczaiła mnie autorka, sprawia, że książkę czyta się bardzo płynnie i nawet nie zauważa upływu stron.
„Drugi przekręt Natalii” to wciągająca, kryminalna kontynuacja pierwszej części przygód sióstr Sucharskich. Powieść jest lekkim kryminałem, który przypadnie do gustu zarówno tym, którzy kryminały uwielbiają, jak i tym, którzy za nimi niespecjalnie...

Stworek_vel_Oka | 2014-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2014

Kiedy stron ubywało, a okładka zbliżała się nieubłaganie, zaczęłam sylabizować słowa, byle jak najdłużej pozostać w kontakcie z Nataliami... Niestety, wszystko co dobre, kiedyś się kończy, więc i dobre książki muszą mieć swój finał.
Po dwóch latach pod wspólnym miechlińskim dachem, po pasmach rozstań i powrotów, sukcesów i porażek, okazało się, że wcale już nie ma wyraźnych granic między osobowościami naszych bohaterek, a z każdej wyłazi co krok wspólna sucharskość, za którą je uwielbiam! Tryskająca solidarność jajników, zgodność i stawanie za sobą murem, to piękne cechy, których oczekuje się od rodziny i których mamy tu pod dostatkiem. Do tego genialne dzieci, które okazywały się mądrzejsze od dorosłych, a przy tym grupka panów, którzy wsadzają niejeden kij w niejedno mrowisko. ;)
To było piekielnie wciągające 1000-stonnicowe podróżowanie po stronach książek Olgi Rudnickiej. Lekko, z jajem, zaskakująco i pomysłowo. Nic dodać, nic ująć - REWELACJA! :)

I nauka dla żuka, płynąca z...

zaczytana | 2015-04-18
Na półkach: Przeczytane, OLGA RUDNICKA, 2015

Druga część perypetii zwariowanych, pomysłowych i nader przebiegłych kobiet. Jest ich pięć - wszystkie noszą to samo imię i to samo nazwisko - wszystkie to Natalie Sucharskie, przyrodnie siostry, które przez całe swoje życie pojęcia nie miały o swoim wzajemnym istnieniu. Dowiedziały się o sobie po zagadkowej śmierci wspólnego ojca. Odziedziczyły po nim spore pieniądze, wielki dom (to jest treścią pierwszej części przygód Natalii), a przede wszystkim siebie - ze swoimi pokręconymi charakterkami - niewątpliwie genetycznie obciążonymi skłonnościami do pakowania się w kłopoty i sprytnymi umiejętnościami wyplątywania się z nich.
Od ostatniego spotkania z siostrami minęły dwa lata. Wszystkie Natalie nadal mieszkają we wspólnym domu. Zdążyły już przyzwyczaić się do swojego towarzystwa. Układają sobie życie, które tak rewolucyjnie przebudowały przed dwoma laty. Jedna z nich - Nata, świeżo upieczona pisarka - zaczyna nawet narzekać na nudę i monotonię i płynący z nich brak pomysłów na...

Marianna | 2016-05-30
Przeczytana: 30 maja 2016

Akcja drugiego przekrętu Natalii dzieje się dwa lata później.
Piątka Natalii po raz kolejny zostaje wplątana w aferę kryminalną.
Ginie były wspólnik ich zmarłego ojca, Janusz Zawada, a w jego mieszkaniu policja odkrywa zwłoki pozbawione głowy. Kim jest ofiara? I co stało się z panem Januszem? Wkrótce okazuje się, że dziewczyny otrzymują spadek … w postaci diamentów wartych miliony, przez co ściągają na siebie niebezpieczeństwo. Giną kolejni świadkowie. Giną również diamenty. Jak się potoczyły dalsze losy sióstr Sucharskich dowiemy się właśnie z tej powieści.
Plusy książki to ciekawie skonstruowana intryga, błyskotliwe, pełne humoru dialogi, zaskakujące zwroty akcji i zabawne zakończenie. Styl pisania Rudnickiej zbliżony do Joanny Chmielewskiej, mamy tutaj bowiem kryminał z humorem i pełne temperamentu bohaterki, ze zwariowanymi pomysłami, które są nie tylko złośliwe i kłótliwe, ale również kłamią na potęgę. Ta książka to doskonała rozrywka, czyta się szybko i wybuchając śmiechem,...

boziaczek | 2013-03-18

Po zachwycie nad pierwszą częścią o przygodach 5-ciu Natalii, nie mogłam się powstrzymać, żeby nie zakupić "Przekrętu".
I jak? Książka jest bardzo dobra. Trzyma poziom swojej poprzedniczki:) Natalie znów pakują się w przeróżne kłopoty, powodując tym samym wiele zabawnych sytuacji.
Bardzo podoba mi się styl p. Olgi Rudnickiej, który sprawia, że książkę czyta się z niesamowitą przyjemnością. Zdecydowanie polecam i mam nieśmiałą nadzieję, że to nie jest moje ostatnie spotkanie z tymi sympatycznymi bohaterkami:)