Drugi przekręt Natalii. Część I

Okładka książki Drugi przekręt Natalii. Część I Olga Rudnicka
Okładka książki Drugi przekręt Natalii. Część I
Olga Rudnicka Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Natalii 5 (tom 2) Seria: Klub Książki Kobiecej kryminał, sensacja, thriller
Natalii 5 (tom 2)
Klub Książki Kobiecej
Edipresse
2015-07-16
2015-07-16

Świetna kontynuacja części pierwszej! I było wesoło i było groźnie. Dalej trzymająca w napięciu i całkiem mądra fabuła powodowała, że czytało mi się te książkę fantastycznie!

Być w towarzystwie sióstr Natalii, to jak stać przy drodze szybkiego ruchu polując na stopa z dobrym kumplem. Liczy się współpraca, dobre wyczucie czasu i odpowiednie reagowanie na to, co przyniesie następna minuta.
Sprawa, w którą stają się uwikłane kobiety pokazuje jak można brać sprawy w swoje ręce dzięki wsparciu bliskich, ale jednocześnie zupełnie innych od siebie osób. Może i sprawa jest nieco wydumana a niektóre dialogi infantylne, ale to nadal przyjemna odskocznia od codzienności.

Kolejna od której nie mogę się oderwać

Kolejna od której nie mogę się oderwać

Bardzo zabawna komedia kryminalna, jednej z moich ulubionych autorek. Fabuła czasem ociera się o granice absurdu, ale teksty tytułowych Natalii są po prostu palce lizać.

Druga część okazała się jeszcze śmieszniejsza, jeszcze bardziej zakręcona i jeszcze mocniej wciągająca. Może tylko koniec ciut "siadł", to ostateczne zakończenie, ale pewnie dlatego, że wcześniej poprzeczka była postawiona wysoko. Szybko sięgam po część trzecią

Czuję ulgę że to koniec. Do trzech razy Natalie to była moja pierwsza książka z serii którą przeczytałem i najbardziej mi się podobała. Ten absurdalny humor był naprawdę super, intryga również. Mile Natalii początki też niezłe bo fajny był klimat PRL, o dziełach sztuki, machlojkach i trochę pokazane jak to kiedyś mogło wyglądać. Kolejne dwie części już mnie wymęczyły - a dokładnie, wszystkie Natalie! Bo styl pisania i ten absurd mi się dalej podoba ale te postaci dziewczyn naprawdę irytujące. Wiem, że o to autorce chodziło ale już tego za dużo. Paniusie które myślą że wszystko im wolno a reszta ma się dostosować. Takie osoby w prywatnym życiu byłyby nie do zniesienia. Dobrze że to tylko fikcja literacka ;D

Komedia kryminalna z przymrużeniem oka. Opisanej tu historii w żaden sposób nie można brać na serio. Jest zbyt nieprawdopodobna. Zabawa podczas czytania gwarantowana, o ile nie oczekujecie ambitnej kryminalnej intrygi i jakiejś głębi psychologicznej.

Bohaterkami historii są siostry Sucharskie znane z poprzedniej części " Natalii 5". Znów robią zamęt, kłamią, oszukują i bawią do łez. Mamy też kilka trupów, kilku policjantów i zaginione brylanty.
Polecam jako lekką historyjkę dla rozrywki.

Po "Natalii 5" siłą rozpędu sięgnęłam po kolejny tom.
Siostry Sucharskie znowu w formie! I nie wiem znowu, czy bardziej podoba mi się wątek kryminalny czy komediowy - w każdym razie zostałam wielką fanką Olgi Rudnickiej :)

Po "Natalii 5" siłą rozpędu sięgnęłam po kolejny tom.

Kolejna część przygód Natalii. Tak samo świetna jak część pierwsza :)

Kolejna część przygód Natalii. Tak samo świetna jak część pierwsza :)

Nieźle się przy tej książce ubawiłam, dziewczyny niesamowite i nieokiełzane. Zabawne sytuacje i błyskotliwe dialogi. Jednak dzieciaki najlepsze .

• Olga Rudnicka