Prekursorzy. Pierwsze brytyjskie czołgi

Wydawnictwo: Aj-Press

Książka opisuje pierwsze brytyjskie pojazdy pancerne. Nieliczne z fantastycznych wizji nowej broni przeszły pomyślnie sprawdzian praktyczny ich twórcy zmagali się nie tylko z problemami konstrukcyjnymi, ale i z niechęcią wojskowych decydentów. Pierwsze czołgi owoc prac ludzi związanych z... Marynarką musiały więc pokonać wiele, by dostać szansę sprawdzenia się w boju, a i wtedy posyłano je do walki w warunkach, które z założenia wykluczały osiągnięcie powodzenia. Autor barwnie opisuje koleje losu pojazdów bojowych i ich wojenny szlak od Sommy, poprzez błota Ypres, Cambrai, Hamel i Amiens aż po piaski Palestyny. Narrację uzupełnia wiele wypowiedzi uczestników tamtych wydarzeń: konstruktorów i żołnierzy.

Pio | 2014-11-18
Na półkach: 2014, Posiadam, Przeczytane