Pope Pius XII. The Word's Shepherd
literatura piękna

źródło okładki: google

Ewa_Chani_Skalec | 2015-07-13

Gdzieś na jakiejś stronie mignęła mi swego czasu okładka. Akurat wówczas byłam w trakcie sczytywania swojej własnej powieści – której głównym bohaterem jest ksiądz. Nie miałam jednak wówczas czasu na to, by przyjrzeć się tej pozycji bliżej, ale zanotowałam tytuł i autora. Minęło dobre pół roku. Zajrzałam do notesu i przypomniałam sobie, że miałam się zainteresować tą książką. Wiedziałam, że bardzo chcę ją przeczytać, a kiedy odkryłam, że opowiada o papieżu Piusie XII to nie miałam wątpliwości, że chcę to uczynić jak najszybciej. Udało się. Czy ta wydawnicza "nowość", która została napisana de facto w 1961 roku spełniła moje oczekiwania? Przeczytajcie dalej, a dowiedzie się, jak odebrałam "Pasterza świata".
Już sama biografia Autora jest interesująca i warto się z nią zapoznać. Szczególnie, że w książce znajdziecie taką mini autobiografię. Dziś de Wohl zdaje się być autorem zapomnianym, a w Polsce w ogóle kiepsko znanym. Mam nadzieję, że to się jednak zmieni i polski czytelnik...