Ewelina

Iza Brant, samotna matka, z trudem radzi sobie z utrzymaniem rodziny, więc gdy pojawia się szansa na korzystny zapis w testamencie babci, od lat mieszkającej w Australii, Iza postanawia ją wykorzystać. W życiu prześladowanej przez pech bohaterki dojdzie jednak do splotu wyjątkowo niekorzystnych okoliczności, a ona sama znajdzie się w kręgu osób podejrzanych o dokonanie zabójstwa...

źródło opisu: Wydawnictwo Olesiejuk, 2015

źródło okładki: www.literia.pl

czarownicaa9 | 2019-05-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kryminał
Przeczytana: 22 maja 2019

Bardzo przyjemna zawikłana rodzinna sprawa, Jak zawsze zabawna

Bławatka | 2019-05-24
Przeczytana: maj 2019

Przyjemna, lekka i całkiem wciągająca lektura na dwa deszczowe wieczory.

Monika | 2018-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2018

Wiem, że Chmielewską się albo kocha, albo nienawidzi. Ja należę do tej pierwszej grupy, dlatego dla mnie powieść ta jest świetna, jeśli rozpatrujemy ją w kategorii nieskomplikowanych czasoumilaczy. Chociaż w roli bohaterki nie występuje Joanna, to perypetie Idy są typowo Joannowe.
W powieści nie brakuje komizmu słownego i postaciowego, co jest już znakiem rozpoznawczym tej autorki.

dania74 | 2017-08-13

Nie tak śmieszna jak inne pozycje tej autorki ale i tak polecam.

Elżbieta | 2017-06-23
Przeczytana: czerwiec 2017

„Pech” to drobiazgowy opis perypetii kobiety inteligentnej, samodzielnej i w miarę zaradnej, która uparcie i wytrwale walczy z licznymi przeciwnościami losu, takimi jak najazd rodziny z Australii, złośliwość rzeczy martwych, niekorzystne zbiegi okoliczności, czy nieoczekiwane wybryki pogody. W miejscach zaś, w których siła wyższa nie obfituje w wystarczającą ilość komplikacji, ona sama robi, co może, żeby sobie żywot urozmaicić.

Niestety dla naszej bohaterki, przybyli członkowie rodziny w ilości sztuk 5 są personami osobliwymi i na każdym kroku wymagają nie tylko asysty, ale też pełnej obsługi. Dosłownie niczym krewniacy królowej angielskiej, a nie drugie pokolenie polskich emigrantów. Z przyczyn mi bliżej nieznanych żądają ciągłego zapewniania im rozrywek i nie dostrzegają konieczności poświęcania czasu takim czynnościom jak pranie, zakupy, czy gotowanie, aczkolwiek w miarę zgodnie domagają się spożywania mniej lub bardziej wyszukanych, za to bez wyjątku czasochłonnych potraw....

ElViento | 2017-06-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 20 czerwca 2017

Dynamiczna, pełna zwrotów akcji i humoru powieść. Polecam wszystkim, nie tylko fanom Chmielewskiej :)

książek: 2019
Efemeryda | 2017-03-24

Jest to co potrzebne, żeby uśmiech pojawił się na twarzy: humor i prościutka intryga. Przyjemne czytadełko. Nie intryguje, ale bawi. Dobra na jesienną chandrę.

Irena | 2016-05-03

czytałam bardzo dawno temu, i bardzo ubawiła mnie ta książka

Monika | 2015-10-08
Przeczytana: 06 października 2015

Jedna z mniej poplątanych książek Chmielewskiej, chociaż bohaterów jak zwykle pełno! Całkiem dobry kryminał z humorem. Dwa zabójstwa (jedno na... cmentarzu), rodzina głównej bohaterki denerwująca, ale jak pech to pech. Finał nie był zaskakujący, jednak zdecydowany plus za różnorodność charakterów wśród bohaterów.

atimere | 2015-08-27

Książka dla tych, którym nie są obce niekoniecznie chciane najazdy rodziny bliższej i dalszej. Mnie bawiła ta książka, mimo, że chwilami trudno było mi rozróżnić kto jest czyją ciotką i jakie są stopnie pokrewieństwa i powinowactwa pomiędzy poszczególnymi bohaterami. Ale postanowiłam nic sobie z tego nie robić i przy takim założeniu książkę czytało się bardzo przyjemnie.