8370920608
filozofia, etyka
filozofia, etyka
GodTuitam

Wyposażenie jednostki w tzw. kompetencję kulturową grupy społecznej oznacza nie tylko przyswojenie sobie pewnego typu reakcji psychicznych, przeżyć i doznań, ale także ukształtowanie określonych cech jej osobowości, które - gdy mowa jest o moralności - przejawiają się w postaci sumienia jednostki. Łagodzi ono odczuwaną przez nią presję społeczną i powoduje szczególny stan podmiotu zwany wyrzutami sumienia, gdy łamane są obowiązujące w społeczeństwie normy.

źródło opisu: http://www.matras.pl/wyklady-z-nauki-o-moralnosci,p,131057

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!