Grzechów odpuszczenie

Cykl: Wyznanie wiary (tom 10)
Wydawnictwo: Jedność
wyznanie wiary
religia
agnb

Odpuszczenie grzechów to obietnica, jaką Bóg złożył ludziom u początków historii zbawienia. Wskazuje ona na naszą grzeszność, ale jednocześnie zapowiada wyzwolenie. Jednak współcześni ludzie nie mają poczucia winy wobec Boga ani nie odczuwają potrzeby proszenia Go o przebaczenie. Jaka wizja Boga i człowieka kryje się za wyrażeniem "grzechów odpuszczenie"? Jakie zachodzą między nimi...

o przebaczenie. Jaka wizja Boga i człowieka kryje się za wyrażeniem "grzechów odpuszczenie"? Jakie zachodzą między nimi relacje?

Odpowiedzi na te, jak też na inne pytania autor książki poszukuje najpierw w Starym Testamencie, gdzie człowiek, niezależnie od Boskiej obietnicy przebaczenia, żyje w ciągłym poczuciu zagrożenia karą. Autor szuka odpowiedzi również w Nowym Testamencie, gdzie Jezus objawia nieskończoną dobroć swojego Ojca; w Składzie Apostolskim, w którym odpuszczenie grzechów wymieniane jest wśród darów Ducha Świętego. Ostatecznie zaś w modlitwie Ojcze nasz, w której spełnienie prośby o przebaczenie w dużej mierze zależy od braterskiego przebaczenia zniewag.

źródło opisu: Jedność, 2007

źródło okładki: www.jednosc.com.p

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!