Jezus - jedyny Syn Boga

Cykl: Wyznanie wiary (tom 3)
Wydawnictwo: Jedność
wyznanie wiary
religia
agnb

"Wierzę w Jezusa Chrystusa, Syna Jego jedynego, Pana naszego" - to drugie zdanie ze Składu Apostolskiego, które następuje po wyznaniu wiary w Boga, Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi. Krótka refleksja, którą czytelnik ma przed sobą, usiłuje nieco rozjaśnić, odwołując się do Ewangelii, tajemnicę Jezusa, tego Człowieka, który jest Synem Bożym w sposób absolutnie niepowtarzalny i jedyny. Celem tej książki jest ukazanie, że Bóg Jezusa Chrystusa i Jezus, Syn Boży, dzięki łączącemu ich Duchowi Świętemu tworzą niezwykle głęboką, intymną więź, która poprzez wyjątkowe, nadzwyczajne człowieczeństwo objawia, że Bóg jest relacją miłości. Do uczestnictwa w tej relacji zaprasza On każdego człowieka i całe stworzenie. Mamy nadzieję, że tych, którzy już wierzą, uda nam się zachęcić do pogłębienia ich wiary, a tych, którzy jeszcze światła wiary nie otrzymali, pobudzić do refleksji. Kwestia wiary bowiem nigdy nie jest rozwiązana raz na zawsze; trzeba ciągle na nowo i z wiernością stawać wobec faktów wyrażonych w Credo oraz uświadamiać sobie ich znaczenie, utwierdzać swoje osobiste przekonanie. Jest ono rezultatem łaski Bożej oraz życiowego doświadczenia i przemyśleń

źródło opisu: Jedność, 2004

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!