Jak radzić sobie z lękiem?

Cykl: Zeszyty Formacji Duchowej (tom 30)
Wydawnictwo: Salwator
lęk
religia
agnb

Lęk jest powszechnym i fundamentalnym stanem kondycji ludzkiej. Dotyka wielkich i małych. Nie pomija nikogo. W lęku człowiek może zwrócić się do Boga i odwrócić od Niego, może otworzyć się głębiej na siebie i innych lub zamknąć w sobie. Lęk może być okazją do wzrostu dojrzałości, lecz może także zatracać człowieka. 30. numer Zeszytów Formacji Duchowej podejmuje temat lęku, który jest...

30. numer Zeszytów Formacji Duchowej podejmuje temat lęku, który jest powszechnym i fundamentalnym stanem kondycji ludzkiej. Dotyka on wielkich i małych, duchownych i świeckich. Nikogo nie pomija. Jest uczuciem, z którym współczesny człowiek nie potrafi sobie poradzić. Lęk paraliżuje, onieśmiela, nie pozwala działać, zniechęca do życia. Jak go przezwyciężyć? Czy można z nim żyć? Na te i podobne pytania odpowiada o. Mieczysław Kożuch SJ, kierownik duchowy i psycholog, który podejmuje ten newralgiczny temat nie tylko z pozycji znawcy ludzkiej psychiki, ale przede wszystkim z perspektywy wiary chrześcijańskiej. Nasz lęk, owszem, potrzebuje nieraz ludzkiej terapii, ale ostatecznie przewartościować może go jedynie Słowo Boże.

źródło opisu: http://www.salwator.com

źródło okładki: http://www.salwator.com

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!