Wszystko o wegetarianizmie

Wydawnictwo: Diogenes
wegeterianizm, dieta
zdrowie, medycyna
agnb

Wegetarianizm, zwłaszcza odkąd zaczęto mówić o chorobie wściekłych krów, jest modny. Jedni rezygnują z mięsa ze strachu, inni dla zdrowia, jeszcze inni, bo nie chcą, by w ich imieniu katowano zwierzęta w rzeźniach i na fermach. Ale wegetarianizm to nie tylko odrzucenie mięsa! Ta decyzja to dopiero pierwszy krok wiodący do nowego stylu życia i myślenia. Aby go uczynić, trzeba znać fakty - wiedzieć np., że przemysł mięsny degraduje środowisko, że obecna wynaturzona hodowla zwierząt jest dla nas niebezpieczna. O tym m.in. traktuje książka. Znajdziemy w niej także ponad 100 przepisów wegetariańskich!

źródło opisu: Wydawnictwo Diogenes, 2002

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

| 2016-04-03
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 01 kwietnia 2016

Niezwykle kompleksowe przedstawienie istoty wegetarianizmu:
- krótko o rodzajach wegetarian
- o tym, czy człowiek na pewno jest stworzony do jedzenia mięsa?
- o wegetarianizmie dla dzieci i kobiet w ciąży,
- podział co i jak jeść wg różnych diet,
- przykładowe przepisy,
- gotowe właściwe połączenia potraw,
- trochę o ideologii nie-jedzenia mięsa i odejścia od tak masowego handlu zwierzętami.

Jestem pod wrażeniem tego, jak wiele i jak spójnie analizuje, nie narzucając tego, że jest to jedyny właściwy sposób odżywiania.