Pszczeli pyłek kwiatowy w Apiterapii

Wydawnictwo: Towarzystwo Słowaków w Polsce
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zdrowie, medycyna
Athoualia

Apiterapią nazywamy metodę leczenia, w której do celów profilaktyki, rekonwalescencji i wyleczenia, w przypadku jednej czy kilku chorób, stosuje się produkty pszczele. Choć to wyjaśnienie jest dość obszerne, pod pojęciem apiterapii kryje się coś jeszcze. To coś, to właśnie całościowe ujęcie procesów fizycznych, emocjonalnych i duchowych w ludzkim życiu, co czyni ją metodą medycyny naturalnej atrakcyjną, ważną i godną uwagi.

źródło opisu: Towarzystwo Słowaków w Polsce, 2015

źródło okładki: Skan własny

Athoualia | 2015-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2015

Omówiono specyfikę chorób różnych układów (pokarmowego, krwionośnego, moczowego) i zastosowanie pyłku, nawet w pediatrii czy geriatrii.
Książka napisana typowo naukowym językiem, brak bibliografii mi nie przeszkadza, bo autor omawia kto kierował badaniami i wspomina o rzeczach, które są ogólnodostępne (działanie poszczególnych związków t.j. aminokwasów, węglowodanów, lipidów na komórki/tkanki/narządy). Nie wciąga tak jak prace państwa Kędzia, jednak skłania do pogłębiania wiedzy, a to się ceni.

Mariusz | 2018-09-10
hagne | 2017-07-24