Z zimną krwią

Wydawnictwo: Harlequin
Keeper of the Bride
kryminał, romans
megii24

To miał być najszczęśliwszy dzień w życiu Niny. Stało się inaczej. Gdy porzucona przez narzeczonego w dniu ślubu zapłakana opuszczała kościół, przy ołtarzu wybuchła bomba. Zaraz potem ktoś próbuje zepchnąć samochód Niny z drogi i podkłada bombę w jej mieszkaniu. Nie ma wątpliwości - to Nina miała zginąć. Nigdy nie złamała prawa, nigdy nie miała wrogów, a jednak ktoś uznał ją za śmiertelne...

Nigdy nie złamała prawa, nigdy nie miała wrogów, a jednak ktoś uznał ją za śmiertelne zagrożenie i próbuje zabić...

źródło opisu: z okładki

źródło okładki: http://www.harlequin.pl/

annaroza | 2016-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2016

Książka zawiera dwie powieści: "Z zimną krwią" i "Czarna loteria". Jak sama autorka we wstępie napisała, łączą one wątek kryminalno-sensacyjny z wątkiem miłosnym. Tematyka obu podobna: bohaterka w tarapatach spotyka swego obrońcę. Przyjemna lektura, wątki kryminalne interesujące, miłosne też ciekawe. Druga powieść bardziej mi się spodobała.

Ania | 2015-06-17
Przeczytana: 16 czerwca 2015

Od początku miałam wrażenie że tą książkę kiedyś czytałam,przypomniałam sobie że jest to powieść,która znajduje się w książce "Bez skrupułów" Jednak ponownie przeczytałam ją gdyż jest to świetna powieść kryminalna z dodatkiem romantyzmu w tle.Akcja jest wartka i sporo się dzieje.Czytałam ją z zapartym tchem,dojście do prawdy jest tu wstrząsające dla czytelnika.Naprawdę warto przeczytać,polecam!

Joanna | 2017-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2017

Książka BEZ SKRUPUŁÓW to zbiór dwóch pozycji Z ZIMNĄ KRWIĄ oraz CZARNA LOTERIA. pierwsza z nich to słaba pozycja w historii Gerritsen. typowy romans z kryminałem. Natomiast druga pozycja bardzo dobra. intryga, morderstwo no i w tle przystojny mężczyzna..

Madi | 2015-05-09
Przeczytana: 09 maja 2015

Zaklinałam,że nie sięgnę po książki Tess z serii: romans -kryminał,bo szkoda mi na nie czasu,ale ta leżała tak niewinnie na półce bibliotecznej i" mrugała" do mnie,aż w końcu ją wzięłam.
Powiem szczerze ,że teraz nie żałuję,bo okazała się dość dobra-jak na razie najlepsza z tej serii.
Myślę,że dlatego,bo romansu było co na lekarstwo,a temat był typowy dla Pani Tess,czyli kryminał medyczny.

darkangel | 2014-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2014

Podobnie jak w poprzednich pozycjach Tess Gerritsen i tym razem mnie nie zawiodła. Ciekawy i zaskakujący thriller, z pełnym niespodzianek zakończeniem. polecam serdecznie wszystkim gorliwym fanom naszej Tess.

Bożena | 2013-05-05
Przeczytana: maj 2013

Widząc książkę autorstwa Tess Gerritsen sięgam po nią w ciemno, bo jestem pewna dobrego, pełnego emocji thrillera. Pozycja "Bez skrupułów" trochę mnie zaskoczyła, oczekiwałam kolejnego medycznego kryminału, który czyta się z zapartym tchem, a tu niespodzianka dwie odrębne historie gdzie pierwsza "Z zimną krwią" to typowy romans - pielęgniarki z policjantem - z kryminalnym wątkiem w tle. Natomiast druga historia "Czarna loteria" odwrotnie, to kryminalna zagadka - gdzie w tajemniczych okolicznościach giną pracownicy szpitala - z miłosnym, pełnym wzniosłych uczuć epizodem.
Jednak bardzo polecam tę książkę jako relaks na deszczowe popołudnie, czyta się szybko, łatwo i przyjemnie.

betsy | 2018-08-18
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 18 sierpnia 2018

Prosząc panią bibliotekarkę, żeby znalazła mi jakieś książki Tess Gerritsen (wszystko jedno jakie, bo żadnych jeszcze nie czytałam) nie spodziewałam się, że dostanę Harlequina! Logo niewielkie, było ukryte na ostatniej stronie. Gdybym zauważyła, tobym nie wzięła. A tak, trudno, przeczytałam. No i typowy Harlequin: schematyczny, przewidywalny. Piękna kobieta prześladowana przez mordercę, jej przystojny, odważny obrońca, początkowo nie powinni być razem, ale wiadomo, jak to się to skończy. Wątek kryminalny też znany z licznych filmów sensacyjnych. No ale może Tess była pierwsza, bo obie książki były wydane w latach 90- tych. Za pierwszą opowieść 2 gwiazdki, za drugą 4, bo wątek kryminalny lepszy. W sumie 3. Teraz wiem, że Tess Gerritsen zanim została mistrzynią thrillera medycznego chciała być druga Norą Roberts. I dobrze, że nie została! A ja wiem, że po książki z serii romans kryminalny tej autorki więcej nie sięgnę.

vinga | 2017-10-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, EBOK
Przeczytana: 28 października 2017

Bardzo cenię twórczość Tess Gerritsen, ale tej pozycji nie mogę niestety ocenić wysoko.
Cieszę się też ogromnie, że na książkę "Bez skrupułów" trafiłam dopiero teraz, po przeczytaniu wielu, świetnych kryminałów tej autorki.
Gdyby kolejność była odwrotna, obawiam się, że nie poznałabym już innych książek, bo po tej, totalnie bym się zraziła.
Nie jestem fanką harlekinów, dlatego ta pozycja zupełnie mojego serca nie skradła. Miałka, naiwna, przewidywalna...
W książce znajdziemy dwie historie, drugie opowiadanie trochę lepsza, ale lekturę bez straty, można sobie darować i od razu sięgnąć po znacznie lepsze pozycje pisarki. Polecam choćby cykl: Rizzoli/Isles.

Dalena | 2014-07-14
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 14 lipca 2014
KatiaBlue | 2013-10-26
Przeczytana: 20 października 2013

Książki Tess Gerritsen kilkukrotnie były mi polecane. Pewien maniak kryminałów zapewnił mnie, że na pewno się nie zawiodę, bo Gerritsen jest dobra w tym co robi. Pierwsza książka, na którą natknęłam się w bibliotece, to właśnie "Bez skrupułów". Z wielkim zniecierpliwieniem otworzyłam jedną z pierwszych stron. Miałam nadzieję, że znajdę w tej książce jakiś dobry kryminał. Tymczasem czytam sobie słowa pani Gerritsen i nie wierzę własnym oczom. Znowu wkopałam się w romans...

"Bez skrupułów" to dwie powieści w jednej książce. Pierwsza z nich: "Z zimną krwią" opowiada historię porzuconej panny młodej, pielęgniarki Niny Cormier. Zszokowana kobieta wychodzi z kościoła w towarzystwie pastora Sullivana. Kilka minut później w świątyni wybucha bomba. Detektyw Sam Navarra przejmuje te sprawę. Obawia się, że ktoś czyha na życie Niny. Stara się zapewnić jej bezpieczeństwo. Z każdym kolejnym krokiem wpada w bezlitosne sidła miłości.

Z kolei bohaterką "Czarnej loterii" jest Kate Chesne,...