Z zimną krwią

Wydawnictwo: Harlequin
Keeper of the Bride
kryminał, romans
megii24

To miał być najszczęśliwszy dzień w życiu Niny. Stało się inaczej. Gdy porzucona przez narzeczonego w dniu ślubu zapłakana opuszczała kościół, przy ołtarzu wybuchła bomba. Zaraz potem ktoś próbuje zepchnąć samochód Niny z drogi i podkłada bombę w jej mieszkaniu. Nie ma wątpliwości - to Nina miała zginąć. Nigdy nie złamała prawa, nigdy nie miała wrogów, a jednak ktoś uznał ją za śmiertelne...

Nigdy nie złamała prawa, nigdy nie miała wrogów, a jednak ktoś uznał ją za śmiertelne zagrożenie i próbuje zabić...

źródło opisu: z okładki

źródło okładki: http://www.harlequin.pl/

Spiderdog86 | 2019-08-24
Przeczytana: 21 sierpnia 2019

Zanim Tess Gerritsen wzięła się za thrillery medyczne, popełniła kilka pozycji w gatunku romansideł spod znaczka Harlequin. Wszyscy wiedzą jakim poziomem cechują się te książeczki z kiosku po 5 złotych. Jednakże, kiedyś przeczytałem jedną taką książkę Tess i była nienajgorsza. Za "Z zimną krwią" zabrałem się głównie dlatego, że ukończyłem cykl Rizzoli & Isles, a nie chciałem jeszcze "rozchodzić się" z autorką. Sama fabuła tej książki nie jest zbytnio skomplikowana, ale jest wystarczająco dobra by się w nią wciągnąć i oczekiwać rozwiązania intrygi. Gdyby na tym poprzestać, książka byłaby niezła. Ale niestety, człowiek ma wrażenie, że te wszystkie bomby wybuchają i ludzie umierają tylko po to by dwójka głównych bohaterów mogła się w sobie zakochać.Jest to relacja z rodzaju "chcę, ale nie mogę" oraz "on jest taki zimny, nieczuły, ale i tak go pragnę". Te miłosne zawirowania sprawiają, że można zwymiotować, gdy jedna i druga strona chce się zaangażować, ale wydaje im się, że nie mogą....

PolkaPati | 2019-08-23
Przeczytana: 06 marca 2016

Książka świetna chodź już na samym początku rozwija sie wątek miłosny między główną bohaterka a policjantem. Końca można było sie spodziewać że będzie z Happy Endem. Uwielbiam jak pisze Tess ten kryminał z miłością w tle zawsze sięgam po jej powieści z chęcią.
Warta polecenia jest inna niż wszystkie jakie dotychczas czytałam.

blackblood25 | 2019-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2019

Powiem tak, po takim tytule spodziewałam się czegoś więcej. Książka jest okej ale nie porywa nie trzyma w napięciu.

Wiktoriaen | 2019-06-30

Zaczynam czytać, myślę jest to książka idealna do rozpoczęcia czytania książek tego gatunku. Wciągająca fabuła powoduje, że czytałam tę książkę w KAŻDEJ wolnej chwili. Polecam każdemu kto lubi coś delikatnego, ale pożądanego.

rozniczka | 2019-03-01
Przeczytana: 01 marca 2019

Zdecydowanie wolę inne książki Tess Gerritsen, przede wszystkim serię medycznych kryminałów z serii "Anatomia zbrodni". Połączenie kryminału i romansu może być fajne dla niektórych czytelników, ale dla mnie za dużo jednak było tu romansu, liczyłam na większą intrygę i gęsią skórkę..

DorotaMaria | 2019-01-22
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 20 stycznia 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Historia policjanta, pokrzywdzonej i wielkiej miłości.
Czyta się szybko. Książka nie pociąga. Przeczytałam, bo lubię książki Gerritsen.

Byłam przekonana, że jest to thriller medyczny. Niestety podczas czytania okazało się, że to tandetne romansidło z elementami kryminału. Nie powaliło mnie. Po skończeniu zastanawiałam się co ma tytuł powieści do jej treści bo żadnej zimnej krwi nie było, nawet na końcu. Zakończenie bardzo mnie rozczarowało. Książka kończy w sposób typowy dla romansów. Wydaje mi się, że autorka pisała tę książkę na siłę - sama scena finałowa mieści się na max 3 stronach, tak jakby Gerritsen była znudzona tą historią i chciała ją jak najszybciej zakończyć.

Koralik | 2018-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2018

Jeśli komuś wystarczy hasło Harlequin, to wie, czego może się spodziewać. Nic szczególnego, choć Tess Gerritsen uwielbiam, to niestety, żadnych emocji (może z wyjątkiem irytacji) nie wzbudza. Czyta się szybko i tyle.

ziellona | 2018-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2018

Wspominałam już kilkukrotnie, ze Tess Gerritsen pisze świetne thillery medyczne. I genialne powieści sensacyjne. Równie dobrze spisuje się w książkach z tłem historycznym. I wspaniale w sensacyjnych romansach. I wlaśnie skończyłam kolejny przykład romansu z sensacją w tle, który jest co najmniej równie dobry jak poprzednie.
Nie czytuję Harlequinów (odkąd ukończyłam 13 rok życia, no może 15) - są płaskie. Zaskoczyło mnie jednak niepomiernie, że ksiązka pani Gerritsen "Z zimną krwią" została, jak informuje karta redakcyjna, uzgodniona z wydawnictwem Harlequin. Wniosek? Nie należy kierować się szablonami i stereotypami. Harlequinom mówimy nasze zdecydowane i stanowcze "być może", bo jak się okazuje, i romans zaakceptowany przez Harlequin, może trzymać w napięciu, być genialnie przeprowadzoną akcją i doskonałą powieścią sensacyjną. Tak jak w tym przypadku. A że w tle jest romans? A komu to przeszkadza?
Jeżeli miałabym się przyczepiać to jedyne do czego bym ewentualnie mogła, to...

Karolina | 2018-11-14

Troszkę romansidło ale przyjemnie się czyta :)