Hej, Jędrek! Gdzie moja forsa?

Cykl: Hej, Jędrek! (tom 2)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ag2S

Kto powiedział, że dziesięć lat to najlepszy wiek na przygodę? Jędrek to koleś, z którym nie grozi Wam tylko jedno: nuda! Za to wszystko inne jest bardzo prawdopodobne. Lepiej miejcie się na baczności! Jędrek pilnie potrzebuje forsy! Nie dość, że szkolne cwaniaczki żądają haraczu, to jeszcze w telewizji pojawiła się reklama superwypasionej konsoli. A on, jako facet, który lubi być na czasie,...

Kto powiedział, że dziesięć lat to najlepszy wiek na przygodę?
Jędrek pilnie potrzebuje forsy! Nie dość, że szkolne cwaniaczki żądają haraczu, to jeszcze w telewizji pojawiła się reklama superwypasionej konsoli. A on, jako facet, który lubi być na czasie, koniecznie musi ją mieć. Niestety, rodzice niczego nie kumają i nie chcą nawet rozmawiać o pieniądzach. Chłopak musi więc sam postarać się o gotówkę, w czym mają pomóc pies rasy chihuahua oraz siostra zwana Wyjcem.
Na przeszkodzie staje podejrzany właściciel sieci warsztatów samochodowych…
Drugi tom znakomitej serii, która zachwyci fanów „Dziennika cwaniaczka”!

ilustrator: Tomasz Lew Leśniak

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

Herbi | 2016-11-07
Przeczytana: 02 października 2015

„Hej Jędrek! Gdzie moja forsa?” to po prostu dobra rozrywka dla każdego, i małego i dużego, byle lubił komiksy lub komiksowo-powieściowe miksy.

Historyjka - jak to chyba już w cyklu o Jędrku (który jest synem znanej policjantki) będzie do końca - z lekką nutą kryminalną.

Dużo dobrego dowcipu. Fajne rysunki i fajne teksty pozwalają się solidnie zrelaksować. Nawet sprawdzone patenty (gdyż nieuchronnie kojarzy mi się to wszystko z „Włatcami móch”, choć nie jest aż tak absurdalne) nie odbierają książeczce pewnej oryginalności.

Wszak twórcy Jeża Jerzego (bo to oni Jędrka powołali do życia) to wymiatacze naszej sceny komiksowej i nie należy się po nich spodziewać kaszany.

Polecam by odreagować i przypomnieć sobie swoje cudowne lata, które wyglądały chyba jednak dość podobnie - mimo znaczących różnic technologicznego sztafażu. Bo zmieniają się drobiazgi, ale istota pozostaje. Siódemeczka.

AnnaSikorska | 2015-11-14

Jak bardzo ważne są pieniądze wie każdy z nas. Większości jednak wydaje się, że dla nastolatków nie są one tak wielkim problemem jak dla nas. W końcu to my – dorośli – musimy utrzymać rodzinę, spłacać kredyty, zarabiać. Jednak w naszym przypadku większość rzeczy jest logiczna, dokładnie analizujemy swoje zdolności finansowe i przed popełnieniem jakiegokolwiek głupstwa zastanawiamy się kilka razy. Jędrek należy do nastolatków, które natychmiast wcielają plan w życie i widzą tylko jego dobre strony. Później okazuje się, że ukochana technologia jest przeciwko niemu, ponieważ upamiętniła jego akcje sabotażową. Lawina nieszczęsnych wypadków zaczęła się bardzo niewinnie: od marzenia o nowej konsoli do gry i brakujących na nią pieniędzy. Jędrek jako przedsiębiorczy nastolatek odkłada pieniądze, ale jest ich zbyt mało by mógł kupić sobie upragniony gadżet.
Zbieranie pieniędzy nie jest łatwe, a utrudnia je mówienie prawdy siostrze mówiącej o karierze wokalnej. W trudnej sytuacji mogą...

figlarna24 | 2015-10-21
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 21 października 2015

Jakiś czas temu moja córka poszła ze mną do księgarni. Oglądała, przeglądała, wertowała, kręciła nosem. Aż tu nagle mówi "Mamo mam. Tę chcę".

Wybraną książką była lektura autorstwa Rafała Skarżyckiego oraz Tomasza Lwa Leśniaka. I nie jest to ta książka, o której chciałabym wam dziś opowiedzieć, a jej poprzedniczka pt.:"Hej, Jędrek czy tu borują?".

Zatem, dlaczego wspominam o tamtej książce? Ano dlatego, że "Hej, Jędrek. Czy tu borują?" został okrzyknięty (i tu cytat) przez córkę "Najlepszą książką ever". Długo mnie pociecha męczyła. Ona chcę drugą część (czyli tę, której okładkę widzicie) już teraz, natychmiast.

Wielokrotnie tłumaczyłam, a nawet dowiadywałam się u źródła , czyli Wydawnictwa Nasza Księgarnia, kiedy można się spodziewać kontynuacji przygód Jędrka, jego siostry Wyjca (ksywka, bo siostra bohatera myśli , że cudnie śpiewa, a wyje), przyjaciół Grubego, Witka oraz Karoli.

"Hej Jędrek. Gdzie moja forsa?" miała swoją premierę we wrześniu tego roku. Od razu, gdy...

cebula | 2016-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2016

Książka świetna dla dzieci i dorosłych, można się przy niej uśmiać!

małgorzata | 2015-09-18
Przeczytana: 18 września 2015

Większość z nas ogląda reklamy telewizyjne lecz nie wszyscy poddają się ich presji. Niestety Jędrek zdecydowanie wpadł w ich sidła. Marzenie o nowej konsoli z grą nie daje mu normalnie funkcjonować, a jego mózg obmyśla plany zdobycia pieniędzy. Jednak jak to wtedy bywa kiedy coś bardzo chcemy, mnożą się przeciwności, funduszy kompletnie nie przybywa a chłopiec odnosi straty na każdym kroku. Wszystko się obraca przeciwko niemu, a na dodatek, przyjaciele nie rozumieją jego problemu. Jak obmyślić plan, którego zrealizowanie przyniesie namacalne zyski?
To już moje drugie spotkanie z Jędrkiem, który nie da się ukryć, że już za pierwszym razem zawładnął moim sercem, wprowadził w znakomity humor i pozwolił na wesołe, wspólne z synem chwile. Muszę się przyznać, że jestem zdecydowaną miłośniczką Cwaniaczka czyli Charliego Browna a Jędrek to nikt inny jak jego polskie wcielenie, chyba jeszcze bardziej pomysłowe i wpadające co rusz w tarapaty.
Połączenie komiksu z powieścią to bardzo...

Speedi | 2015-11-06

Szkoła potrafi być męcząca. Nowoczesne gadżety są strasznie fajne. Koledzy z klasy nie zawsze są „w porzo”. Starsza (młodsza) siostra/brat to przeważnie utrapienie. Forsy nigdy nie ma odpowiednio dużo. O tym wszystkim wiedzą z pewnością ludzie młodzi. Starsi zaś wiedzą, ale do do czasu. Z wiekiem zmieniają poglądy jak fryzurę i zaczyna się im wydawać, że zawsze sądzili inaczej.

Na powyższych schematach oparte jest mnóstwo cieszących się poczytnością książek. Wśród nich takie cykle jak Koszmarny Karolek, Dziennik Cwaniaczka, Penny z Piekła Rodem, Drakulcio. Większość z nich, w jakiś sposób, odnosi się do wzorca, który w powszechnej świadomości przetrwał kilkadziesiąt lat i nadal ma się dobrze nie zamierzając abdykować - do słynnego Mikołajka i jego chłopaków z ferajny. Mistrz może być tylko jeden ! - westchnę tu sobie przekornie, ale dobre i... twórcze naśladownictwo nie jest złe.

„Hej, Jędrek!” to połączenie klasycznego opowiadania z komiksowymi rysunkami. Książka graficzna....

książkoholiczka | 2015-09-14
Przeczytana: 10 września 2015

Druga część przygód Jędrka nie rozczarowała mnie. Mimo, że to książka nie przeznaczona dla mojego przedziału wiekowego (powiedzmy, że mam prawie trzy razy tyle lat co bohater) bawię się przy niej świetnie. Jędrek to rezolutny chłopiec, który ma wiernych przyjaciół, wredną siostrę i psa Paputa. Po raz drugi zagadka detektywistyczna dobrze pomyślana i zaskakująca. Podoba mi się też to, że książka podkreśla jak ważna jest przyjaźń, więzy rodzinne (Jędrek wpakował się w kłopoty z troski o tatę) a robi to w nienachalny sposób więc z pewnością nie odstraszy młodego czytelnika moralizowaniem. Świetna, polecam i już czekam na kolejną część.

Marta Pluskota | 2015-10-14
Przeczytana: 15 października 2015

super połączenie komiksu i książki .
Polecam ;)

Olka2006 | 2016-04-22
Przeczytana: 21 kwietnia 2016

Super książka, przeczytałam w jeden dzień, za jednym zamachem. POLECAM !!!!

Babdżer | 2017-02-25