Szarża Walecznych

Cykl: Krąg czarnoksiężnika (tom 6)
Wydawnictwo: Morgan Rice
A CHARGE OF VALOR
dominque

Szarża Walecznych (Księga 6 Kręgu Czarnoksiężnika) opisuje dalsze przygody Thora podczas wyprawy w głąb Imperium, na którą wyruszył, by odzyskać skradziony Dynastyczny Miecz i ocalić Krąg. Thora i jego kompanów niespodziewanie dotyka tragedia, gdy tracą jednego ze swych bliskich przyjaciół. Stają się sobie bliżsi niż kiedykolwiek, przekonując się, że muszą wspólnie stawiać czoła i pokonywać przeciwności losu. Ich wyprawa prowadzi ich przez nowe, egzotyczne terytoria – w tym na opuszczone Pola Solne, do Wielkiego Tunelu i Góry Płomieni – na których na każdym kroku czyhają na nich nieznane stwory.

Thor rozwija swoje umiejętności, przechodząc najcięższe do tej pory szkolenie, i przekonuje się, że jeśli chce przeżyć, musi odwołać się do mocy silniejszych niż dotychczas. Legioniści dowiadują się w końcu, dokąd zabrano Miecz Przeznaczenia i, aby go odzyskać, będą musieli wyprawić się w najstraszniejsze miejsce w Imperium: do Krainy Smoków.

Tymczasem w Kręgu Gwendolyn powoli dochodzi do siebie i zmaga się z depresją po ataku. Kendrick i pozostali przysięgają walczyć w obronie jej czci, choć bogowie zdają się im nie sprzyjać. Rozgrywa się jedna z największych bitew w dziejach Kręgu, gdy mężczyźni próbują uwolnić Silesię i pokonać Andronicusa.

Godfrey tymczasem trafia w przebraniu w szeregi wroga i na swój własny, wyjątkowy sposób uczy się, co to znaczy być wojownikiem. Garethowi udaje się przeżyć, używając swego sprytu, by uniknąć schwytania przez Andronicusa, a Erec walczy na śmierć i życie, by zapobiec zdobyciu Savarii przez zbliżającą się armię Andronicusa – i by uratować swoją ukochaną, Alistair. Argon płaci wysoką cenę za złamanie zasad: wtrącanie się w ludzkie sprawy. Gwendolyn musi zdecydować, czy się podda, czy też obierze życie w odosobnieniu jako zakonnica w starożytnej Wieży Schronienia.

Jednak wcześniej, dzięki zaskakującemu obrotowi spraw, Thor dowiaduje się, kto jest jego prawdziwym ojcem.

Czy Thor i pozostali wrócą cało z wyprawy? Czy odzyskają Dynastyczny Miecz? Czy Krąg przetrwa najazd Andronicusa? Jak potoczą się losy Gwendolyn, Kendricka i Ereca? I kim jest prawdziwy ojciec Thora?

Odznaczająca się wyszukaną inscenizacją i charakteryzacją SZARŻA WALECZNYCH to epicka opowieść o przyjaciołach i kochankach, rywalach i zalotnikach, rycerzach i smokach, intrygach i politycznych machinacjach, o dorastaniu, o złamanych sercach, oszustwach, ambicji i zdradzie. To opowieść o honorze i odwadze, losie i przeznaczeniu, o magii. To fantazja wciągająca nas w świat, którego nigdy nie zapomnimy i który przemówi do wszystkich grup wiekowych i płci.

źródło opisu: https://books.google.pl/books/about/_.html?id=NYDY...(?)

źródło okładki: https://books.google.pl/books/about/_.html?id=NYDY...»

dilbi | 2017-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2017

Książka utrzymuje standard - czyli dzieje się sporo, bitwy maksymalnie przewidywalne, ich opisy nudnawe. W końcu wiadomo kto jest ojcem Thora - przyznam się, ze mnie trochęto zaskoczyło. A smoczycę, która sie pojawiła uwielbiam ;) ;) jestem ciekawa jak bardzo jej rola zostanie pociągnięta. I pytanie dnia - czy Alistair ma coś wspólnego z Thorem??? ;) ;)
Za kolejną część biorę się tylko dlatego, żeby zobaczyć co Thor wymyśli i jak bardzo autorka skomplikuje życie bohaterom ;) ;) Bo obstawiam, że będzie się działo.

Cezar Kolcz | 2016-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2016

Książka ciekawa i wciągająca. Niestety fabuła jest przewidywalna, a sceny bitew jak były słabe w poprzednich częściach, tak i są dalej. Jednak polecam książkę, tym którzy chcą poznać dalsze przygody Thora.