Blask Chwały

Cykl: Krąg czarnoksiężnika (tom 5)
Wydawnictwo: Morgan Rice
A VOW OF GLORY
dominque

BLASK CHWAŁY (Księga 5 Kręgu Czarnoksiężnika) ukazuje kolejne przygody Thora i jego przyjaciół w heroicznej wyprawie przez rozległe dzikie tereny Imperium, w poszukiwaniu pradawnego Miecza Przeznaczenia, podróży podjętej by ocalić Krąg. Przyjaźnie Thora pogłębiają się wraz z tym, jak jego oddział dociera do nowych miejsc, mierzy się z nieznanymi potworami i walczy ramię w ramię w niewyobrażalnej bitwie. Na swej drodze poznają egzotyczne lądy, potwory i plemiona dotychczas niespotykane i niewyobrażalne, a każdy etap ich podróży przynosi nowe niebezpieczeństwo.

Muszą użyć wszelkich umiejętności, by przeżyć, podążając szlakiem złoczyńców coraz głębiej i głębiej w Imperium. Ich wyprawa zawiedzie ich wprost do serca Underworld, podziemnego świata, jednego z siedmiu piekielnych królestw, w którym rządzą nieumarli, a pola wyściełają kości.

Thor musi używać swych mocy częściej niż kiedykolwiek, starając się lepiej zrozumieć swoją naturę.

Tymczasem w Kręgu, Gwendolyn prowadzi połowę Królewskiego Grodu do zachodniej twierdzy Silesii, starożytnego miasta leżącego na skraju kanionu od tysiąca lat. Fortyfikacje miasta pozwoliły przetrwać liczne oblężenia, wiek po wieku – jednakże nigdy dotąd nie stawiły oporu takiemu przywódcy, jakim był Andronicus, ani też tak licznej armii, jakim było jego milionowe wojsko. Gwendolyn obejmuje władzę i poznaje trudy bycia królową i wraz z Srogiem, Kolkiem, Bromem, Steffenem, Kendrickiem i Godfreyem przygotowuje miasto na oblężenie i nadchodzącą wojnę.

Tymczasem, Gareth popada w coraz większe szaleństwo, próbując odeprzeć zamach stanu, który skończyłby się jego śmiercią w Królewskim Grodzie. Erec walczy o swoje życie, swoją miłość, Alistair i miasto księcia Savarii, kiedy opadła tarcza umożliwia inwazję dzikich stworzeń spoza Kręgu. Godfrey, pogrążając się znowu w pijaństwie, musi zdecydować, czy jest gotów zerwać ze swoją przeszłością i stać się takim człowiekiem, jakiego jego rodzina oczekuje.

Kiedy wszyscy walczą o swe życie i wydaje się, że już nic gorszego nie może się wydarzyć, opowieść kończy się dwoma szokującymi zwrotami akcji.

Czy Gwendolyn przeżyje natarcie wrogiej armii? Czy Thor przeżyje wyprawę do Imperium? Czy Miecz Przeznaczenia się odnajdzie?

Dzięki niezwykle wartkiej i często zaskakującej akcji, ciekawej inscenizacji i wnikliwej charakteryzacji, BLASK CHWAŁY staje się epicką opowieścią o przyjaciołach i kochankach, rywalach i zalotnikach, rycerzach i smokach, intrygach i politycznych machinacjach; o dorastaniu, złamanych sercach, oszustwach, ambicji i zdradzie. Jest to opowieść o honorze i odwadze, ludzkim losie i przeznaczeniu; o magii. To fantazja, która przenosi nas w niezapomniany świat, który przemawia do wszystkich grup wiekowych i płci. Powieść liczy 75.000 słów

źródło opisu: https://books.google.pl/books?id=0y1ECQAAQBAJ&...(?)

źródło okładki: https://books.google.pl/books?id=0y1ECQAAQBAJ&...»

dilbi | 2017-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2017

Zastanawiałam się przez chwilę co o niej napisać. Czytało się szybko, bardzo szybko. Nawet nie wiem kiedy przez nią "przeleciałam". Dzieje się maksymalnie dużo - w każdym możliwym miejscu i z każdym bohaterem. I przestały mi zupełnie przeszkadzać te "przeskoki" pomiędzy poszczególnymi bohaterami. To plusy. Minusy - odnoszę wrażenie, że każda z bitew/ potyczek opisana jest prawie w taki sam sposób - maleńka garstka ludzi daje radę ilości przeciwników x10.
No i zastanawiam się jaka będzie rola nowych pań, które się pojawiły w tej części, bo nie powiem - zapowiadają się ciekawie :)

Cezar Kolcz | 2016-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2016

Książkę czyta się szybko - nawet bardzo. Fabuła jest ciekawa. Niestety przedstawienie bitew i potyczek jest słabe, lecz należy przyznać - lepsze od poprzednich tomów. Na pewno sięgnę po kolejny tom .

Anna | 2016-04-25
Przeczytana: 2016 rok

Świetna seria całość czyta się jednym tchem.