Stylista

Tłumaczenie: Aleksandra Stronka
Cykl: Anastazja Kamieńska (tom 13)
Wydawnictwo: W.A.B.
Stilist
giovanna

Długo oczekiwana w Polsce kolejna powieść carycy rosyjskiego kryminału! Nastia Kamieńska na swojej drodze ponownie spotyka niejakiego Władimira Sołowiowa, w którym kiedyś się kochała. Dziś Władimir jest nieszczęśliwym człowiekiem, inwalidą. Sytuacja operacyjna zmusza Nastię do odnowienia z nim kontaktów. A co dziwniejsze: do prowadzenia z mężczyzną skomplikowanej psychologicznej gry. Sołowiow...

Długo oczekiwana w Polsce kolejna powieść carycy rosyjskiego kryminału!

Nastia Kamieńska na swojej drodze ponownie spotyka niejakiego Władimira Sołowiowa, w którym kiedyś się kochała. Dziś Władimir jest nieszczęśliwym człowiekiem, inwalidą. Sytuacja operacyjna zmusza Nastię do odnowienia z nim kontaktów. A co dziwniejsze: do prowadzenia z mężczyzną skomplikowanej psychologicznej gry. Sołowiow mieszka bowiem w małej wsi, dokąd wiedzie trop seryjnego zabójcy. Tymczasem w bezpośrednim otoczeniu Sołowiowa dochodzi do podwójnego morderstwa...

źródło opisu: http://www.grupawydawniczafoksal.pl/

a moja,mam,kupiłem

Fabuła
Giną geje,jest wydawnictwo

Moja opinia
O,kiedy to ja czytałem.Ostatnio te autorkę.
Powieść,jest bardzo dobra.Mimo,że nie ma tu wielkiej akcji.
I może,to dobrze bo czytelnik.Się skupia na fabule.A nie,na opisie krwi.
Mamy,tu opisy funkcjonowania wydawnictw.
Jest Japończyk grafoman.
Jak,dla mnie powrót do autorki po latach udany.

Nastia Kamieńska na swojej drodze ponownie spotyka Władimira Sołowiowa,w którym się kiedyś kochała.
Dzisiaj jest nieszcześliwym człowiekiem,inwalidą.Mieszka w Moskiewskiej wsi.

Po raz kolejny autorka pokazała swą klasę
-doskonała fabuła
-zaskakujące,szybkie zwroty akcji
-buduje napięcie przez cały czas,od samego początku do końca
Znakomity,świetny kryminał

Bardzo cenię twórczość Aleksandry Marininy i dlatego z urzędu sięgam po każdy jej kolejny kryminał. Z przykrością muszę stwierdzić, że "Stylista" jest jedną z najsłabszych ( jeżeli nie najsłabszą ) książką autorki z tych wydanych na polskim rynku. Szwankuje praktycznie wszystko, ale moje dwa największe zarzuty to:
1. Słaba zagadka kryminalna, która spychana jest na drugi plan przez niesamowicie nudny wątek romansowego spotkania po latach.
2. Kiepskie tempo opowieści i mnóstwo niepotrzebnych wątków pobocznych.
"Stylista" to spore rozczarowanie. Poczytać można, ale zachwycać się ( niestety) nie za bardzo jest czym.

emindflow | 2015-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2015

Każda dotychczasowa książka Marininy (poza „Czarną listą) to gwarancja dobrej rozrywki i miło spędzonego czasu. Nie inaczej jest w przypadku „Stylisty”, choć z pewnością nie jest to najlepsza powieść w tym cyklu.
Tym razem fabuła złożona jest z dwóch niezależnych wątków kryminalnych, które łączy jedynie miejsce akcji i ekipa milicjantów prowadząca oba dochodzenia.
Niezmiennie jestem pod wrażeniem major Anastazji Kamieńskiej, która w zupełnie fantastyczny sposób łączy w sobie wyjątkowy profesjonalizm w pracy z kompletną nieporadnością w życiu codziennym. Żadna z niej super woman, wręcz przeciwnie - zwykła, przeciętna kobieta, jakich tysiące, z mnóstwem wad i słabości, spośród których najbardziej ujmuje mnie jej lenistwo, przebijające nawet moje.
Fabuła jest osadzona w Moskwie kilka lat po pieriestrojce, a Marinina jak zwykle imponuje realizmem w opisie tamtej rzeczywistości.
To powieść pod każdym względem wyważona, spokojna w klimacie i bez żadnych zbędnych fajerwerków. Czyta się...

Liza | 2017-03-03
Przeczytana: 03 marca 2017

Wprowadzający wątek kryminalny to zaginięcia nastoletnich chłopców (o określonym typie urody), który ma powiązania z willą na południu Moskwy. W jednym z mieszkań mieszka dawny znajomy, kochanek Nastii Kamieńskiej- Sołowiow. Decyduje się ona na odnowienie z nim kontaktów, udaje zainteresowanie, chęć romansu i flirtu- po to, aby z jednej strony przekonać się co do własnych uczuć oraz by zdobyć informacje potrzebne do śledztwa. Ale czy warto? Czy nikogo nie zrani?

Uważałam i nadal uważam, że kryminały Marininy z cyklu o Kamińskiej są specyficzne: ustrój Rosji, praca milicjantów (także w terenie), wielowątkowość- intryga kryminalna w połączeniu z obyczajowością. Osobiście lubię czytać, w jaki sposób Kamieńska dochodzi do prawdy, robi analizy, sprawdza wszystko, nie unika błędów, ale się nie zniechęca, wyciąga wnioski. Major operuje logiką, chce znać prawdę, zadaje dobre pytania. Tak na przykład ma zdanie o plotkach:

„Nawet jeżeli nie ma w niej ziarna prawdy, to i tak u jej podstaw...

Hana | 2016-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2016

Anna Kamieńska jako pracownik to przodownik pracy.1000% normy.Sumienna i zaangażowana.Jednak prywatnie jest nie do zniesienia.Nie chciałabym takiej siostry ani sublokatorki w akademiku.Wykazuje zupełny brak empatii dla innych chociaż czasami się mityguje.Pozwala łaskawie się kochać,rozpieszczać i dokarmiać.Nie Pamięta o przyjaciołach i rodzicach,ale idzie do nich jak w dym gdy czegoś porzebuje.Nie lubię jej.Ta część serii jest książką obyczajową z wątkiem kryminalnym.Ciekawym,nie zaprzeczam.Mimo to robię sobie przerwę z Marininą i jej bohaterką.

Morgana | 2017-07-11
Przeczytana: 10 lipca 2017

Po przeczytaniu "Stylisty" stwierdzam, iż jest to słowo do wydawnictw - Moi Drodzy dbajcie o swoich autorów bo napiszą na Was paszkwil. Ta książka to przestroga i do tego kolejna przegadana.

Kaklucha | 2015-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2015

To było moje trzecie spotkanie ze "Stylistą". Wcale nie najgorsze ;-). Najpierw przeczytałam po rosyjsku - to było spotkanie najlepsze - ta książka jest wielowątkowa, jest wielu bohaterów drugoplanowych, czytanie w języku obcym zdecydowanie ułatwiło mi poukładanie sobie kto jest kim i o co chodzi. Czytanie po polsku też było OK, musiałam tylko pokonać dysonans czytania na czytniku e-booków książki napisanej w połowie lat 90-tych i traktującej o epoce przedkomórkowej i drapieżnym, "papierowym" rynku wydawniczym (po rosyjsku było łatwiej - czytałam rozpadające się wydanie, z drukiem rozmazującym się po makulaturowym papierze). Spotkanie trzecie (a chronologicznie drugie) było spotkaniem z rosyjskim serialem, nakręconym w oparciu o cykl o Kamieńskiej - masakra, ze względu na niewiadomojaką poprawność zmieniono wątek homoseksualny na heteroseksualny.
Reasumując - wydanie polskojęzyczne należy czytać powoli, śledząc uważnie wątki. Zakończenie może zaskoczyć!

annamagdalena | 2016-05-02

Moim skromnym zdaniem, jak do tej pory najlepsza książka Marininy. Intryga zbudowana stabilnie i interesująco, postaci mocne i wyraziste, akcja wartka i zajmująca.
Porusza kwestie niełatwe i na czasie. O tyle bardziej interesujące, że, jak nie od dziś wiadomo, w Rosji wszystko jest inaczej, bardziej.
Dla nas, książkowych moli posiada jeszcze jeden szczególnie ciekawy akcent. Sprawa, którą rozwiązać próbuje Kamieńska zaplątana jest w interesy wydawnictwa. Są więc tłumacze i przekłady, nielegalne dodruki książek i obrzydliwie bogaci i szefowie wydawnictw, którzy o pisaniu i czytaniu pojęcie mają nadzwyczaj blade.
Tą książkę wciąga się jednym haustem. Aż do bólu oczu.
Nieprzeciętnie zajmująca. Świetna.

Agro | 2016-01-12
Przeczytana: 08 stycznia 2016

Długo trzeba było czekać na kolejne tłumaczenie książki Marininy. Nie wspominam nawet że kolejny raz bez chronologii. No ale jest. Nowe spotkanie z Kamieńska za mną. Udane. Nie spodziewałem się że będzie inaczej. Marinina jak zwykle postarała się o kolejne ciekawe śledztwo dla swojej bohaterki, wszystko gra, intryga grubo pleciona, całe tło obyczajowe spójne z poprzednimi częściami serii, autorka trzyma poziom nie ma się nad czym rozwodzić.
Tym razem jednak wszystko toczy się mocno spokojnie, pomału odkrywamy kolejne elementy fabuły, jest mniej dynamicznie niż np. w „Ukradzionym śnie” czy „Kolacji z zabójcą” ale w niczym to nie przeszkadza. Już się nie mogę doczekać kolejnej części.