Detektyw z przypadku

Wydawnictwo: S.U.B.
reportaż
literatura faktu

Bezrobotny dziennikarz zostaje detektywem sklepowym w salonie z ekskluzywną odzieżą. Wraz z nim wchodzimy za kulisy dużego sklepu w wielkomiejskiej galerii handlowej. Oczami licznych kamer przypatrujemy się klientom, wyławiając spośród nich podejrzanych, uczestniczymy w pościgach i ujęciach złodziei. Poznajemy zarówno sposoby zapobiegania kradzieży, jak i tajniki złodziejskiego fachu. Spotykamy dziesiątki postaci: detektywów, złodziei, ekspedientów, policjantów.
Wszystkie przedstawione w reportażu wydarzenia są prawdziwe. Autor opisuje je
z humorem i dystansem, próbując przy tym dociec, co decyduje o sukcesie detektywa – nie tylko sklepowego.

źródło opisu: http://www.detektywzprzypadku.pl/

źródło okładki: http://www.detektywzprzypadku.pl/

boookster | 2019-04-23

Książka po ciężkiej pracy detektywów sklepowych. Problem kradzieży sklepowej jest wciąż dużym problemem. Miałem kiedyś znajomego,który pracował w charakterze sklepowego detektywa. Ciężka praca, małe zarobki.
Autor dobrze opisał trudy takiej pracy i związany z tym stres.Polecam.

Survivor | 2015-08-21

Książkę przeczytałam jednego wieczoru. Autor zawarł w niej całkiem sporą dawkę humoru, co wyraźnie odbija się na samopoczuciu czytelnika. Nie jest to nudne sprawozdanie, lecz fascynująca opowieść o pracy ochroniarza w sklepie odzieżowym. Wraz z autorem zgłębiamy techniki łapania złodziei, uczestniczymy w emocjonujących pościgach oraz przeżywamy głębokie rozczarowania w obliczu niepowodzeń. Podoba mi się również tytuł, który zaczynamy postrzegać zupełnie inaczej po przeczytaniu książki. Widać, że reportaż jest doskonale dopracowany. Zapewne jeszcze wrócę do tej lektury i ponownie dołączę do drużyny detektywów. ;)
Polecam!