Brygida Star Show

Wydawnictwo: Psychoskok
literatura piękna
karollllllla

„Brygida Star Show” Magdaleny Trubowicz doskonale wpisuje się w tak lubiany przez miłosnych marzycieli – nurt komedii romantycznej. Powieść w prosty, dostępny i bardzo zabawny sposób przedstawia losy trzydziestoletniej singielki oraz jej świty. Książka jest pamiętnikiem obejmującym dwadzieścia osiem dni, czyli tyle ile trwa cykl u kobiet. Okazuje się, że w ciągu tego czasu może wydarzyć się tak dużo, że niektórzy nie mają tylu przygód w ciągu całego roku. Ale, żeby tak się stało, trzeba nazywać się Brygida Star i posiadać niezwykłą umiejętność przyciągania sytuacji powszechnie uznawanych za pechowe. Bohaterka jest kobietą niezależną i spełnioną zawodowo, ale bardzo samotną i wciąż poszukującą ideału. W jej życiu niczym cień czai się wszędzie nadopiekuńcza mama, której zachowanie często wywołuje w czytelniku gromki śmiech. Brygida bez wątpienia nie nudzi się w życiu, przedstawia nam swoich ośmiu niedoszłych mężów oraz kolejnych absztyfikantów. “Czy ja już mówiłam, że nie lubię gdybać i nie angażuję się zbyt szybko? Kłamałam. Pewnie już się zorientowaliście i wcale was to zapewne nie dziwi. Prawda jest taka, że ilekroć poznam jakiegoś nowego faceta, z miejsca chodzę oglądać suknie ślubne i wybieram imiona dla naszych dzieci. No powiedzcie, że wy tak nie robicie? Ta, jasne… znów jedzie mi i strzela… czołg oczywiście.” Czy Brygida znajdzie w końcu odpowiedniego faceta i ułoży sobie z nim życie? Przekonajcie się sami.

źródło opisu: http://www.empik.com/brygida-star-show-trubowicz-m...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/brygida-star-show-trubowicz-m...»

Biblioteczka Rudej | 2018-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2018

Powiem szczerze,że jestem w ciężkim szoku, bo w zasadzie sama nie wiedziałam czego się spodziewać. Polska Bridget Jones,ale fajniejsza od oryginału,bo osadzona w naszych, rodzimych realiach i na dodatek w Legnicy, moim byłym mieście wojewódzkim, czyli po sąsiedzku.
Brygida Star to trzydziestoletnia singielka, która zamiast Bernarda na drugie powinna mieć ....Pech. Mieszka samodzielnie w mieszkaniu odziedziczonym po babci,a w każdym poznanym mężczyźnie widzi swojego przyszłego małżonka, oczywiście wraz z gromadką dzieci, obojętnie jakiej płci, bo w tym względzie Brygida wymagań nie ma.
Książka opisuje 28 dni z życia naszej bohaterki, czyli tyle ile trwa kobiecy cykl, a wiadomo, że podczas 28 dni może się wydarzyć tyle,że czasami życia by zabrakło na komiczne sytuacje, które dzieją się z udziałem naszej Brydzi. Ja leżałam i kwiczałam ze śmiechu,a już szczególnie ubawił mnie n-ty egzamin na prawo jazdy ,że o rehabilitacji skręconej nogi nie wspomnę, czy o tańcu gogo i o randce życia...

Katarzyna KR | 2018-02-02

Książkę dokończyłam wyłącznie dlatego, że wzięłam ją do czytania w pociągu, podczas kilkugodzinnej podróży. W rezultacie dokończyłam to "dzieło" gotując się ze złości na samą siebie.
Główna bohaterka jest infantylną, irytującą idiotką sypiącą odgrzewanymi dowcipami, od lat krążącymi w Internecie. Seria niefortunnych zdarzeń jest wtórna - stanowi zlepek przeróżnych wątków zapożyczonych z komedii filmowych i literackich. Autorka wyraźnie inspirowała się serią o Bridget Jones, jednak efekt końcowy jest doprawdy żałosny.
Książka napisana jest fatalnym stylem, z licznymi błędami (gdzie był korektor, ja się pytam?); warsztatowo na poziomie gimnazjum.
Szkoda tylko zmarnowanego czasu.

Anna Rosińska | 2017-02-15

Brygidzie daję 10,bo mnie najzwyczajniej w świecie rozbawiła.
Genialna komedia pełna absurdu, ale i wyśmienitego humoru na najwyższym poziomie.

Tej dziewczyny nie można nie pokochać!!!

annrecenzuje | 2017-01-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 04 stycznia 2017

Dość nietypowa, lecz niezwykle wciągająca komedia romantyczna przelana na kartki papieru. Przygody Brygidy Star doprowadzają czytelnika do łez, niekontrolowanych wybuchów śmiechu i przyjemnie spędzonego czasu.
Losy bohaterki przedstawione są w formie pierwszoosobowej. Opisy są dość długie, ale uwierzcie - przy tej książce nie da się nudzić! Przeczytałam w jeden wieczór i naprawdę polecam!

ambaje | 2016-08-10
Przeczytana: 11 grudnia 2015

Książka dobra na jesienną chandrę. Charakterystyczny szczery, bezpośredni styl. Mnie kupiła w całości i czekam na kontynuację. Nie polecam osobom bez dystansu do siebie i świata.

LottaCzyta | 2015-09-24

Życie nawet największego pechowca może się odmienić.

Fabuła: Brygida jest trzydziestoletnią singielką. Nie ma jeszcze kota ale ma pecha i szaloną matkę. Książka przedstawia 28 dnia z jej życia. W ciągu jednego cyklu kobiety potrafi się zdarzyć tak wiele! Niezależna, spełniona zawodowa lecz w miłości szukająca ideału. Splot dziwnych wydarzeń sprawia, że odnajduje swój ideał. Brygida jest marzycielką, która od początku związku już widzi siebie w białej sukni.

Moja opinia: Lekka, przyjemna, idealna na jesienny i smutny wieczór. Potrafi rozśmieszyć do łez. Każda kobieta w Brygidzie może zobaczyć siebie. Autorka tworzy świat w taki sposób, że czytelnik przenosi się do Legnicy, w życie bohaterki.

Moja ocena: *****

Skala ocen: * nie polecam ** nie moja bajka *** daje radę **** dobra ***** bardzo dobra ****** lotta poleca

recenzja pochodzi ze strony www.lottaczyta.blox.pl

Lustro Rzeczywistości | 2015-09-21
Przeczytana: 21 września 2015

Oglądacie amerykańskie komedie dla młodych widzów? A może podglądacie czasem polskie sitcomy? W takim razie wyobraźcie sobie połączenie tego typu rozrywki z odrobiną klasycznej komedii romantycznej, dodajcie swojskie klimaty i dylematy singielki, szczyptę dramatu i solidną chochlę dystansu, w miejscu akcji umieśćcie klasyczną blondynkę z dowcipów, a otrzymacie koktajl zwany "Brygida Star Show".

To odważnie łamiąca zasady komedia romantyczna, przepełniona nieco żenującym, ale za to doprowadzającym do płaczu humorem, którą polecam zaaplikować sobie na jesienne smutki, wcześniej nieco zaprawiając się czymś wysokoprocentowym.

Całość recenzji:

KobieceRecenzje365 | 2015-09-17

"Brygida Star Show" to już kolejna książka w dorobku Pani Magdaleny Trubowicz. Jak nam sam tytuł sugeruje powinniśmy mieć niezły "show" podczas czytania, tejże książki. Ale czy na pewno tak będzie?

Brygida to trzydziestoletnia kobieta, singielka (nie z wyboru). Pracująca w jednej z większych korporacji. Jej życiem rządzi pech oraz nadopiekuńcza mamusia. Można by rzec, że Brydzia to typowa "blondynka z kawałów". Jednakże nasza bohaterka ma ogromny dystans do siebie oraz świata, i mimo niekończącego się pecha idzie przez życie z dumnie podniesioną głową.
Brygida marzy o wielkiej miłości, z każdym ze swych byłych wybranków snuła plany matrymonialne, ale niestety każdy z tych związków nie trwał zbyt długo. Ale przecież miłość może czaić się za rogiem. Tylko czy nasza bohaterka dostrzeże ją na czas?

"Brygida Star Show" to typowa komedia romantyczna z ogromnym naciskiem na "KOMEDIA". Poznajemy Brygidę, na pozór normalną kobietę, ale czy na pewno? Autorka przedstawia nam dwadzieścia...

Aśka | 2015-09-06

"Jestem bardzo krytyczna do wszystkiego naokoło, prawda? Wyznaję zasadę: jestem najpiękniejsza, najmądrzejsza i... Tylko ja tak sądzę".

Brygida Bernarda Star to trzydziestoletnia pracownica korporacji; wciąż samotna, ale z dystansem do siebie i życia. No i nie można zapomnieć, że ciągle prześladuje ją pech. Jeśli miałabym wskazać typową blondynkę z kawałów, to (też jestem blondynką i też mam do siebie dystans ;)) bez wątpienia pokazałabym właśnie ją. Brygida stosuje się do arcyciekawych porad z portali urodowych takich jak np. depilacja wąsika wapnem budowlanym, zalewanie włosów na nogach wodą utlenioną (by mniej je było widać), mówi zawsze to co myśli, a często najpierw jej słowa opuszczą usta, zanim umysł je zarejestruje. Tylko ona potrafi biec przez połowę miasta w wałkach na głowie, w delegację zabrać piżamkę z Kłapouchem i "przypadkowo" wraz z hot - dogiem na stacji benzynowej kupić prezerwatywy. Jakby przygód było mało, egzamin na prawo jazdy zdaje sześć razy, aż w końcu...

Monika | 2015-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2015

Gdyby ktoś mnie zapytał, jak przetłumaczyć na język mój ojczysty imię i nazwisko Helen Fielding, bez namysłu odparłabym: po polsku to będzie Magdalena Trubowicz. Przekonania takiego nabrałam po lekturze książki „Brygida Star Show” tejże autorki.
Powieść w zabawny sposób opisuje perypetie trzydziestoletniej singielki szukającej miłości swojego życia. Brydzia jest spełniona zawodowo, kilka razy spełniała się też z facetami, których już widziała na ślubnym kobiercu, ale… No właśnie. Brygidę Star prześladuje pech i nadopiekuńcza mama. Czy w takich okolicznościach można znaleźć odpowiedniego faceta i ułożyć sobie z nim życie?
Odpowiedź szanowni Czytelnicy znajdą na stronach tej przezabawnej powieści. I nawet nie będzie Wam przeszkadzało to, że podczas lektury zobaczycie przed swoimi oczami Renée Zellweger w roli Bridget Jones. Zresztą, Magdalena Trubowicz chyba nie kryje, że jej książka jest w pewnym sensie „sponsorowana” przez historie napisane przez Helen Fielding. Bardzo fajna...