Samochody osobowe. Dzieje rozwoju

Wydawnictwo: WKŁ
9788320617337
motoryzacja

Książka o charakterze albumowym poświęcona rozwojowi konstrukcji samochodów osobowych na świecie na przestrzeni XX wieku, z uwzględnieniem czasów wcześniejszych. zawartość podzielono systematycznie na epoki zgodnie z międzynarodowymi uregulowaniami FIVA (organizacji zajmującej się pojazdami zabytkowymi). Opisano zmiany w koncepcji samochodu osobowego, podano pierwsze zastosowania poszczególnych podzespołów i rozwiązań technicznych, ewolucję stylizacji nadwozi, postęp technologiczny. Uwzględniono zarówno pojazdy seryjne, jak i prototypowe oraz studialne. Odnotowano polski wkład w rozwój motoryzacji. Książkę ilustrują czarno-białe i barwne fotografie obrazujące przykłady najbardziej reprezentatywnych pojazdów i rozwiązań. W tablicach zgromadzono dane techniczne wybranych samochodów.

izzom3r | 2016-10-16
Przeczytana: 16 października 2016