Mamuta tu mam. Utwory zebrane spod łóżka

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Latarnik
kabaret satyra Tym
satyra

Książka jednego z najwybitniejszych polskich satyryków kultowego scenarzysty, dramaturga, felietonisty, humorysty, aktora i rysownika. Mamuta tu mam (tytuł, tak jak książkę, można czytać w obie strony) to eksplozja ironicznego humoru i politycznej satyry. Tom rozpoczyna się od sensacyjnej ilustrowanej historii III Rzeczypospolitej, potem czytelnik zostaje porwany przez rwący nurt żartów, skeczy, karykatur i humoresek po to, by wreszcie całkiem niespodziewanie wylądować na teatralnej scenie, gdzie Tym przedstawia swoją jednoaktówkę Skarb.

yaola | 2014-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2014

Wspaniała satyra na absurdy PRL-owskie, ale też trochę na współczesne. Uwielbiam ten rodzaj humoru. Szapo ba czy jakoś tak..:-)))

Martin Müller | 2017-03-16
| 2017-01-31