horror
Adriana

Eryk wraz z przyjaciółmi postanawia sprawdzić, czy legenda Krwawej Mary jest prawdziwa. Odprawiają rytuał przywołania zjawy. Są przekonani, że sama legenda to historyjka wyssana z palca, która ma na celu odwieść śmiałków od zabawy z duchami. Dzieje się tak do czasu, gdy w brutalny sposób ginie jedna z uczestniczek zabawy. Wszystkie podejrzenia wskazują na jej chłopaka, lecz kolejne ataki...

Dzieje się tak do czasu, gdy w brutalny sposób ginie jedna z uczestniczek zabawy. Wszystkie podejrzenia wskazują na jej chłopaka, lecz kolejne ataki uświadamiają przyjaciołom, że grozi im niebezpieczeństwo.

Krwawa Mary nie spocznie, póki nie ukarze śmiałków, którzy przerwali jej spokój. Czy ktoś będzie w stanie ją powstrzymać?

źródło opisu: http://wfw.com.pl/

źródło okładki: http://wfw.com.pl/

zaczytanywksiazkach | 2016-11-10

krwawa-mary-b-iext36422188

Legenda o Krwawej Mary jest bardzo znana i wykorzystywana przede wszystkim w filmach. Mówi ona o rytuale, dzięki któremu możemy wywołać Krwawą Mary, która zabije nas za to, iż zakłócamy jej spokój. W jaki sposób to zrobić? Wystarczy wieczorem pójść przed duże lustro, zapalić przed nim świeczkę, zgasić światło i obracać się trzynaście razy, za każdym mówiąc: Krwawa Mary. Pierwszy raz spotykam się z tym motywem w literaturze. Opłaca się sięgnąć po tę książkę?

Eryk i jego przyjaciele odprawiają rytuał, aby sprawdzić, czy legenda o Krwawej Mary jest prawdziwa. Nie wierzą w nią. Jednak wszystko zmienia się, gdy w bardzo brutalny sposób jedna z dziewczyn ginie. Kolejne „ataki psychopaty” (bo wszyscy ludzie w to wierzą) utwierdzają ich w przekonaniu, iż Krwawa Mary istnieje i nie spocznie, dopóki ich wszystkich nie zabije. Czy da się to powstrzymać?

Uważam, iż autor miał dobry pomysł na książkę, tyle że nie ma on dużych umiejętności pisarskich oraz nie do...

Adriana | 2015-08-10

www.ujrzecslowa.pl

Nie ma możliwości by ktoś z was nie słyszał o legendzie krwawej mary. Lecz jak to bywa z legendami, jest ich wiele, a co za tym idzie, nie do końca możemy wiedzieć, czy któraś z nich nie jest prawdziwa. Opowiadane na przestrzeni lat są zniekształcone, ale jeżeli chcecie przekonać się sami czy to prawda, nie ma żadnych przeszkód. Wystarczy, że staniecie przed lustrem i wypowiecie kilka razy Bloody Mary do lustra i gdy tylko ujrzycie na tafli jej twarz, to wiecie, że jesteście zgubieni.

Właśnie ten zamysł powziął sobie Pan Tomasz. Każdy z nas uwielbia się bać i nie tylko koneserzy tego gatunku, znają opowieści o przyzywaniu różnych duchów. Ja osobiście chociaż nie wierzę w takie sprawy, to jednak niechętnie wypowiedziałabym te słowa do lustra, by się przekonać o tym, że to zwykłe bajdurzenie. Nie lubię kusić losu, lecz główny bohater tej pozycji wraz z przyjaciółmi, nie mają oporów by sprawdzić tę legendę. Wszystko się zmieniło, gdy po kolei zaczęli tracić...