Słownik prawniczy i ekonomiczny angielsko-polski

Wydawnictwo: Wiedza Powszechna

znajdujący cię na płycie słownik Janiny i Henryka Jaślan obejmuje około 70000 wyrazów, terminów i wyrażeń używanych w prawie, ekonomii i handlu oraz w innych dziedzinach nauk z nimi związanych.Słownik uwzględnia również instytucje prawne występujące współcześnie w Wielkiej Brytanii i Stanach zjednoczonych. W wypadku, gdy jakaś instytucja nie ma ścisłego polskiego odpowiednika, podano dosłowne tłumaczenie nazwy organizacji lub wyjaśnienie określające istotę jej funkcjonowania.Słownik obejmuje terminy z zakresu prawa materialnego oraz przepisów procedury z następujących dziedzin prawa:cywilnego karnego administracyjnego międzynarodowego morskiego handlowego wekslowego czekowego upadłościowego autorskiego patentowego spółdzielczego prawa pracy Ponadto uwzględnia podstawowe pojęcia z zakresu:kryminologii medycyny psychiatrii sądowej Terminologia ekonomiczna zawiera słownictwo z zakresu: gospodarki finansów bankowości handlu (w zczególności zagranicznego) ubezpieczeń usług pocztowych opodatkowania opłat celnych transportu terminologię związaną z umowami międzynarodowymi konferencjami targami.