Noc patagonów

Wydawnictwo: Księgarnia Poszukiwacza

Każdego dnia setki odkrywców z wykrywaczami metalu kluczą śladami bezimiennych kupców, rycerzy, rzemieślników, kurierów, awanturników i żołnierzy. W pogoni za historią przemierzają rozległe pola i gęste lasy. Eksplorują miejsca bitew i stare trakty. W skupieniu penetrują zapomniane ruiny, resztki okopów i rozstaje dróg. Odnajdując zagubione, porzucone bądź ukryte przedmioty, zapełniają białe plamy na kartach historii.

Poszukiwanie skarbów to dla nich więcej niż pasja. To misja i obowiązek. Szlachetna służba na rzecz historii. W Polsce – w większości ignorowani, lekceważeni i niedoceniani – działają na peryferiach nauki i granicy prawa, w nierównej konfrontacji z rutyną biurokracji.

Ta książka to opowieść o kilku z nich...

źródło opisu: http://np.zdziennikaodkrywcy.pl/

źródło okładki: http://np.zdziennikaodkrywcy.pl/

LeniwyCzłowiek | 2017-01-29
Na półkach: Przeczytane, Pwr17
Przeczytana: 29 stycznia 2017

Nie przypadła mi do gustu ze względu na "mądrości" autora. Przygody opisane w ciekawy sposób szczególnie dla poszukiwaczy skarbów

Ania | 2016-07-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 26 lipca 2016

wahałam się co do oceny (dobra czy przeciętna). Nie jestem fanem historii, poszukiwanie skarbów nie jest moim konikiem ale! Historia iławskiego poszukiwacza ujęła - napisana jest bardzo przystępnym językiem, autor nie narzuca swoich racji, delikatne wskazówki co do miejsc i sposobów są totalnie na miejscu! Muszę przyznać że po tych stu stronach czuję pewien niedosyt.. to jakby wstęp do dobrej, ciekawej powieści :)

ZapomnianaBiblioteka | 2015-07-05

Pewien poszukiwacz skarbów dowiaduje się o znalezionej przez znajomego w czasie prac w ogrodzie złotej monecie z 1634 r. Wiadomością dzieli się z przyjacielem, częstym towarzyszem poszukiwawczych wypraw. Intuicja podpowiada im, że cenne znalezisko może być fragmentem większego depozytu.

Więcej na: