Zarządzanie sobą. Zrozum siebie i zrealizuj marzenia

Okładka książki Zarządzanie sobą. Zrozum siebie i zrealizuj marzenia Beata Kozyra
Okładka książki Zarządzanie sobą. Zrozum siebie i zrealizuj marzenia
Beata Kozyra Wydawnictwo: MT Biznes poradniki
poradniki
MT Biznes
2015-01-01
2015-01-01

Okładka książki Trampolina do szkoły. Roczne przygotowanie przedszkolne Beata Kozyra, Magdalena A. Zbąska
Trampolina do ... Beata Kozyra, Magda...

Spodziewałam się czegoś lepszego - więcej o zarządzaniu sobą i swoimi marzeniami. Dostałam w sumie wszystko i nic. Bez rewelacji. Aspekty opisane przez autorkę to zbyt obszerny temat jak na jedną książkę. Często się powtarzała. Można poczytać, ale dla mnie bez rewelacji. Naprawdę bardzo niewiele z niej wyciągnęłam.

To co możemy przeczytać w innych książkach w danym temacie, nic nowego.

To co możemy przeczytać w innych książkach w danym temacie, nic nowego.

Minusem tej książki jest zauważalne w kilku momentach zaprzeczenie sobie autorki. Również bardzo dużym negatywem jest częste powtarzanie tego samego nawet dosłownie - przepisywanie lub powtarzanie "to znajdziesz" i cytowanie tytułu działu(co moim zdaniem jest zbędne). Odbieram to trochę jako "zapełniacz" książki. Poza tym jak najbardziej na plus. Dużo przydatnych informacji. Najbardziej podoba mi się to że nie są to same suche fakty tylko przeplatane dowcipami i wieloma przykładami oraz obrazkami. Dużym plusem jest również układ stron i zachęcający rozmiar czcionki. Warta przeczytania na początek swojej przygody w tych tematach.

Autorka potrafi wciągnąć czytelnika na tyle aby w zaledwie dwa dni przeczytać prawie 500stonnicową książkę. Podbają mi się tabele i praktyczne ćwiczenia. Nie do końca rozumiem większość dowcipów i rysunków. Jest to pozycja tylko po części uniwersalna. Mam wrażenie, że autorka jako młoda osoba i mama dostosowuje książkę pod siebie i podaje tylko swoje, z życia wzięte przykłady. A przecież nie każdy ma synka, rozstał się z mężem, pracuje w domu i tak dalej. To prawda, ze pisanie autorce przychodzi z łatwością. Cieszę się, ze rozwija swój talent i pomaga ludziom. Uważam, że jest to książka warta przeczytania, ale nie tylko. Cenna do pracy nad sobą. To wszystko o czym pisze autorka jest trudne, to wyjście spoza swojej strefy komfortu. Należy często wracać do tej książki, a nie tylko przejrzeć i odstawić na półkę. Dziękuję Pani Beato, kawał dobrej roboty.

To jedna z tych książek, które powinien przeczytać każdy, który chce Coś w życiu osiągnąć. To nieliczna książka, która w kompleksowy sposób omawia wszystkie najważniejsze czynniki determinujące nasz sukces. Zaczynając od Własnego JA, Celów, Priorytetów, Zarządzania Czasem po Asertywność czy zarządzanie własnym rozwojem.
Książka, która nie ślizga się po tematach jak inne tego typu publikacje a jasno przeprowadza nas krok po kroku po najistotniejszych kwestiach.
Czytanie tej książki zajęło mi prawie dwa tygodnie tylko dlatego, że każde z ćwiczeń starałam się wykonać naprawdę rzetelnie. Po każdym z rozdziałów w mojej głowie pozostawały nie tylko pytania ale tez rozwiązania własnych problemów.

Książka naprawdę bardzo dobra

Książka, która nie ślizga się po tematach jak inne...

Fascynujący podręcznik (przewodnik) dla osób pragnących coś zmienić w swoim życiu lub je lepiej poznać. Kupa ćwiczeń i objaśnień do różnych życiowych sytuacji. Polecam dla każdego.
A co najważniejsze, mam wrażenie że będę wracał do niektórych rozdziałów ponieważ chęć poprawy samego siebie wymaga ciągłej pracy z samym sobą.

Na wiosnę ludzie często chcą coś zmienić w życiu. Często postanawiają zadbać o formę, zmienić fryzurę, zmienić swoje życie, spełniać marzenia. Przez pierwsze dni wszystko jest pięknie i cudownie, pełni zapału realizujemy swój plan. Lecz najczęściej po kilku dniach opada nasz entuzjazm, znajdujemy milion wymówek i nie umiem zorganizować sobie czasu. Bardzo często na tym się kończy. Tutaj z pomocą przychodzi nam książka "Zarządzaj sobą. Zrozum siebie i zrealizuj marzenia". W gąszczu książek na temat coachingu, zarządzania sobą i zmian w życiu, ta książka jest inna. A czym różni się od reszty? Nie mówi nam masz robić tak i tak, wtedy będziesz szczęśliwy. Autorka wykonała kawał dobrej roboty, zaczyna od wyjaśnienia wszystkich niezbędnych informacji i rozkłada na czynniki pierwsze wszystkie mechanizmy, czy procesy które nami kierują. Dodatkową atrakcją są zabawne rysunki oraz dowcipy. O ile rysunki są dla mnie fajnym dodatkiem, o tyle dowcipy nie przypadły mi do gustu, ale to moja subiektywna ocena.

Autorka krok po kroku prowadzi nas do celu, czyli do właściwego zarządzania sobą i swoim czasem. Wszystkie zagadnienia są wyjaśnione w taki sposób, że każdy przeciętny czytelnik wszystko zrozumie. Jednocześnie, książka jest pisana językiem psychologiczno-biznesowym. Pojęcia są zawsze poparte przykładami. Książka jest podzielona na rozdziały i podrozdziały. Wiedza na temat zarządzania sobą jest tutaj zebrana i usystematyzowana. Książka nadaje się zarówno dla biznesmenów, kierowników, dyrektorów firm, jak również dla przeciętnego Kowalskiego, który po prostu chce coś zmienić w życiu. Lektura jest bardzo przyjemna, lekka i z humorem. Dziwi mnie tylko, dlaczego nie jest tak popularna, jak jej zdecydowanie gorsze odpowiedniki. Zachęcam do przeczytania.

Dlaczego nie udaje nam się realizować własnych celów? Dlaczego mimo starań tkwimy w miejscu i dlaczego, mimo włożonego wysiłku, nie pniemy się po szczeblach kariery? Czym tak naprawdę jest misja i wizja i jakie jest nasze powołanie? Jak nauczyć się być osobą asertywną i jak zarządzać sobą w czasie? Niemal na każde z tych pytań znajdziemy odpowiedź w setkach poradników, których szczególnie dużo pojawiło się na rynku w ostatnim dziesięcioleciu. Wśród nich jest jednak publikacja, która znacząco wyróżnia się nie tylko osobą autora – ekspertem w swojej dziedzinie, ale i faktem, że znajdziemy w niej najbardziej nurtujące kwestie związane z rozwojem osobistym.
Mowa tu o książce „Zarządzanie sobą. Zrozum siebie i realizuj marzenia”, opublikowanej nakładem wydawnictwa MT Biznes. Beata Kozyra - trener biznesu, coach, wykładowca i menedżer z wieloletnim doświadczeniem, uczy nas, w jaki sposób przekuć teorię w praktykę i wykorzystać informacje zawarte w poradniku tak, by móc nazwać się osobą spełnioną, szczęśliwą, zmierzającą prosto do wyznaczonych przez siebie celów i postępującą zgodnie ze swoją misją. To książka adresowana do wszystkich, niezależnie od tego, czy rozpoczęli już swoją drogę zawodową, czy pną się po szczeblach kariery i nie są z tego powodu szczęśliwi, czy też prowadzą własne firmy i z różnych względów nie mogą rozszerzyć zakresu swojej działalności. To także książka dla zagubionych, którzy tak naprawdę nie wiedzą, dokąd chcą zmierzać, a także dla tych, którzy w obecnym miejscu czują się doskonale, są jednak świadomi, że satysfakcjonujące życie wiąże się z nieustannym rozwojem.
Jeśli zatem chcemy wziąć odpowiedzialność za swoje życie i swoje marzenia, jeśli chcemy przekonać się o pełni swoich możliwości, koniecznie musimy sięgnąć po książkę, która krok po kroku przeprowadzi nas przez proces odkrywania siebie, swoich słabych i mocnych stron, swoich pragnień i planów, na które nasze otoczenie miało dotąd zbyt duży wpływ. Krok po kroku zyskiwać będziemy też samodzielność, odwagę oraz śmiałość niezbędną do tego, by otwarcie wyrażać siebie, by sięgać do gwiazd!
Autorka namawia nas do tego, byśmy poświęcili nieco czasu, by zrozumieć i zaakceptować siebie, dostarcza wskazówek, jak można odnaleźć własne „Ja”, zagubione gdzieś w biegu i stłumione przez oczekiwania otoczenia, wyjaśnia różnicę pomiędzy osobowością a charakterem, a także znaczenie integralnej części nas samych, czyli wartości, którymi się w życiu kierujemy. Pisze również o postawach, czyli naszych tendencjach do reagowania na zjawiska, pomysły czy ludzi, a także o poczuciu własnej wartości i jego budowaniu.

(...)
Pełna treść recenzji została zamieszczona na stronie: http://qulturaslowa.blogspot.com/2016/02/beata-kozyra-zarzadzanie-soba-zrozum.html

• Rozwój osobisty
  • Samorozwój
  • Coaching itp.
  • Poradnik

Dodaj cytat z książki Zarządzanie sobą. Zrozum siebie i zrealizuj marzenia