Szlak

Wydawnictwo: La Boheme
978-83-927126-4-0
literatura polska, kobieta

Dogłębny portret psychologiczny kobiety miotanej między rozsądkiem a szaleństwem, obowiązkiem a wolnością, rutyną a zakazanym uczuciem, niepotrafiącej zaaprobować własnej osoby. Na drodze do samoakceptacji tkwi malowany przez bohaterkę obraz, hipnotycznie wciągający ją do świata przesiąkniętego przemocą oraz zdarzenia z przeszłości napływające coraz wyraźniej do świadomości. Niebanalne zakończenie ocierające się o mistycyzm każe czytelnikowi zatrzymać się przez chwilę i pochylić nad skomplikowaną strukturą kobiecej psychiki.

Fragile | 2013-08-23
Przeczytana: 22 sierpnia 2013

Kolejna książka, w której opis na okładce obiecuje więcej niż w rzeczywistości jest. Irytująca bohaterka, która chce zjeść ciastko i je jednocześnie mieć, brak wyjaśnienia o co chodzio w majakach o tytułowym szlaku (pewnie w zamierzeniu autorki każdy z czytelników powienien sam znaleźć rozwiazanie, bo jej zabrakło pomysłu)... tę książke ratuje tylko fakt, że jest zgrabnie napisana i łatwo się ją czyta.

Beata | 2015-04-21
krlnk | 2013-12-02