Ziołowa klinika odchudzania

Wydawnictwo: AA
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zdrowie, medycyna
Athoualia

Receptury na tanie i sprawdzone specyfiki domowe z ziół! Liczne przepisy na surówki, sałatki oraz inne smaczne i zdrowe dania sprzyjające odchudzaniu! JAK SKUTECZNIE WALCZYĆ Z NADWAGĄ I OTYŁOŚCIĄ? Autor wyjaśnia to szczegółowo w tej książce, w oparciu o najnowsze osiągnięcia nauki. Pisze o najważniejszych przyczynach i następstwach otyłości, przekonuje o korzyści ze stosowania indeksu...

Receptury na tanie i sprawdzone specyfiki domowe z ziół!
JAK SKUTECZNIE WALCZYĆ Z NADWAGĄ I OTYŁOŚCIĄ?
Autor wyjaśnia to szczegółowo w tej książce, w oparciu o najnowsze osiągnięcia nauki. Pisze o najważniejszych przyczynach i następstwach otyłości, przekonuje o korzyści ze stosowania indeksu glikemicznego i diety bogatej w błonnik. W wyczerpujący sposób opisuje przydatność w kuracjach odchudzających wybranych roślin leczniczych i warzyw o potwierdzonych naukowo właściwościach, takich jak: mniszek lekarski, pokrzywa zwyczajna, perz właściwy, karczoch zwyczajny, topinambur, zielona herbata, skrzyp polny, rzodkiew czarna, morwa biała, cynamonowiec cejloński, gorzki melon, bazylia pospolita, gwiazdnica pospolita, cykoria sałatowa, fasolka szparagowa, rzodkiewka i inne.

Autor doradza również, jak w naturalny sposób odbudować przyjazną florę bakteryjną, która ma ogromne znaczenie w kuracji odchudzającej.
Podaje podstawowe informacje na temat ziołowego leczenia dolegliwości często towarzyszących ludziom otyłym, jak cukrzyca typu 2, insulinoodporność, zaparcia, stłuszczenie i zatoksycznienie wątroby, obrzęki czy żylaki nóg. Książka podpowiada też paniom jak nie utyć w okresie klimakterium i jak przygotować wspomagającą odchudzanie kąpiel ziołową, połączoną z aromaterapią.

źródło opisu: http://www.religijna.pl/ziolowa-klinika-odchudzania-nowak-zbigniew-t

źródło okładki: http://www.religijna.pl/ziolowa-klinika-odchudzania-nowak-zbigniew-t

Athoualia | 2015-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2015

Książka raczej nie wniosła żadnych nowości co do preparatów roślinnych stosowanych w cukrzycy, zaburzeniach trawienia czy otyłości. Brak bibliografii nad czym ubolewam, bo autor powołuje się na badania naukowców ze Stanów Zjednoczonych czy innych krajów - i gdzie ja znajdę te badania? Dużo literówek np. adipocyty-apipocyty. Mam nadzieję, że II wydanie będzie lepsze. Są jednak plusy - przepisy i piękne zdjęcia autora.