Wielka kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia

Tłumaczenie: Andrzej Jakub Gorszkow
Wydawnictwo: Egmont Polska
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Anna Janczyszyn

Masz ochotę bawić się z Maszą w szkołę, wyręczyć świętego Mikołaja albo poznać dalekiego kuzyna Niedźwiedzia?

Przeczytaj zabawne opowieści o tej niezwykłej parze przyjaciół. Tu nawet największe psoty uchodzą na sucho, a wszystko zawsze dobrze się kończy!

Kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia to fantastyczna lektura dla fanów popularnego serialu.

źródło opisu: https://sklep.egmont.pl

źródło okładki: https://sklep.egmont.pl

magdalenardo | 2015-07-11
Przeczytana: 29 maja 2015

Postaci Maszy i jej kompana Niedźwiedzia były mi wcześniej kompletnie nieznane. Z okładki spogląda na mnie sympatyczna i urocza dziewczynka. Niby od razu widać, że coś spsociła, ale ogólnie wygląda słodko i niewinnie. Jak to mówią "pozory mylą" i to stwierdzenie w tym przypadku jest jak najbardziej słuszne!

"Wielka kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia" tak naprawdę jest zbiorem zaledwie pięciu historyjek z udziałem tej dwójki. Książeczka powstała na podstawie rosyjskiej bajki animowanej (Studio Animaccord), której premiera w polskiej telewizji miała miejsce w 2014 roku. Sam pomysł na bajkę oparty był na kanwie popularnej rosyjskiej bajki ludowej, której bohaterka, zagubiona w lesie mała dziewczynka Masza zostaje przygarnięta przez niedźwiedzia i mieszka w jego leśnym domku. Animowany serial telewizyjny (a więc i seria książeczek o Maszy i Niedźwiedziu) ma bardziej aktualne treści.*

Bohaterowie przeżywają wiele przygód, których prowodyrem i inicjatorem jest...