Stalkerzy

Tłumaczenie: Magdalena Koziej
Cykl: Mark „Heck” Heckenburg (tom 1)
Wydawnictwo: Albatros
Stalkers
jagusia

Detektyw sierżant Mark „Heck” Heckenburg prowadzi śledztwo w sprawie zniknięcia 38 kobiet. Każda z nich wiodła szczęśliwe, pełne sukcesów życie, zanim zniknęła bez śladu. Trop prowadzi do sekretnego klubu, w którym możliwe jest wszystko, za co klienci chcą zapłacić. Ale gdy próbują dowiedzieć się czegoś o tak zwanym "Nice Guys Club” trafiają na mur milczenia.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Desiu | 2019-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2019

Według mnie ta książka na początku jest niezrozumiała, ale później można się na poważne wciągnąć tylko szkoda, że fabuła była przewidywalna ;(

eithel | 2019-07-21

Ciekawa książka, wciagajaca i do końca trzymająca w napieciu, choć ramowo trzyma się utartego kryminalnego szablonu - policjant działający niekonwencjonalnie, oczywiście samotnik, zły szef, wtyczka w policji. Ale miło się czyta.

boookster | 2019-05-29

Do tej książki zabierałem się kilka razy. Po przeczytaniu kilkunastu stron odkładałem ją na półkę z adnotacją „na później”. W końcu się przełamałem i postanowiłem przeczytać do końca. Książka mocna, ale akcja wciąga dopiero po przeczytaniu ponad połowy.
Książka tradycyjnie wpisuje się w ramy typowego kryminału. Jest policjant z problemami, jest przestępstwo, jest zbrodnia i poszukiwania sprawcy/sprawców.
Tytuł może wprowadzić w błąd, bo elementów stalkingu jest tyle co mięsa w parówkach z Kauflandu. Akcja w książce powoduje, że człowiek zaczyna się zastanawiać czy ma przed sobą kryminał, thriller czy powieść sensacyjną. Ja osobiście skłaniam się ku temu ostatniemu. Powieść polecam, ale czytelnik musi przetrwać pierwsze kilkadziesiąt stron.

Wileta | 2019-05-01
Przeczytana: 01 maja 2019

#Wyzwanie LC2019 (Maj 2019)
Tytuł jednowyrazowy - STALKERZY - jakże wymowny i sugerujący treść książki. Nic bardziej mylnego!!! Jest nieadekwatny do treści i może być bardzo złudny dla potencjalnego czytelnika.
To dobrze napisana powieść kryminalno - sensacyjna o współczesnych zagrożeniach dla młodych, pięknych i pewnych siebie kobiet. Kobiet odnoszących sukcesy w życiu zawodowym i osobistym, które są przekonane, że własna niezależność ochroni je i zapewni bezpieczeństwo. Ta powieść pokazuje, że może być inaczej. Nie wiadomo kiedy i gdzie każda kobieta może zostać PORWANA, WYKORZYSTANA SEKSUALNIE i ZAMORDOWANA - a wszystko dla zachcianki „żądnego krwi samca”, kiedy kobieta odmówi... Cała GROZA i okrucieństwo tej książki polega na tym, że wszystko co tam jest opisane, może się wydarzyć w realnym życiu, jest bardzo wiarygodne i prawdopodobne. Jak to zwykle, to nie wilkołak w horrorze PRZERAŻA, tylko okrutny, nieczuły CZŁOWIEK w poznanym thrillerze.
Powieść interesująca o ciekawej...

Stary94 | 2019-04-19

Książka, która niby ma wartką akcję, ciekawą intrygę, wciągającą fabułę, jednak czegoś jej brakuje, a najgorszy jest w niej zmarnowany potencjał. Na początku jest mroczno, napięcie rośnie, zapowiada się świetnie, niestety później zmienia się to wszystko w dość banalną historię z cyklu "zabili go i uciekł". Wielka szkoda. Daję 5, bo jest to poprawny thriller, chociaż mnie rozczarował.

Justyna | 2019-01-26
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 02 stycznia 2019

Książka super napisana stalking ale w całkiem innej wersji. Luksusowy klub tylko dla wybranych. Zagineło 38 kobiet i nikt nie wiem co się z nimi stało. Świetny kryminał czyta sie z zapartym tchem. Polecam wszystkim :)

Ana | 2018-10-17
Przeczytana: październik 2018

Nie skończyłam - w zasadzie nie wiem czy dlatego, że miałam wrażenie, że już ją kiedyś czytałam czy też mnie po prostu nudziła :)

Czytelniczka | 2018-10-03
Przeczytana: 03 października 2018

Nie wciągnęła mnie ta książka, nie pochłonęła. Zbyt długie opisy które nie miały tak naprawdę żadnego znaczenia i nic nie wnosiły do opisanej historii.
Szkoda, bo zarówno opis książki jak i przeczytane recenzje bardzo zachęcały do sięgnięcia po tę pozycję.

Choszkila | 2018-09-27

książka wciągnęła mnie od początku do końca

Samara_Adrianna | 2018-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2018

Bardziej jest to chyba powieść sensacyjna niż kryminał. Autor niestety się nie popisał. Jak zwykle występuje tu glina z problemami w pracy, obsesyjnie skupiający się na jednej, konkretnej sprawie, przy okazji łamiąc wszelkie obowiązujące go procedury. "Stalkerzy" to słabo napisana książka z lichą fabułą. Bohaterowie również pozostawiają wiele do życzenia. Autor na siłę próbował wprowadzić jakieś napięcie ale mu nie wyszło.