Mitosis

Cykl: Mściciele (tom 1.5)
Wydawnictwo: Gollancz
9781473209350
fantastyka
angielski
Louise

From "New York Times" bestselling author Brandon Sanderson's action-packed novel "Steelheart" comes "Mitosis," a short story set in the world of The Reckoners series, exclusively available in the digital format. Steelheart may be dead, but Epics still plague Newcago and David and the Reckoners have vowed to fight back. Catch all the action before "Firefight," the exciting sequel to...

Catch all the action before "Firefight," the exciting sequel to "Steelheart," hits shelves in January 2015.

źródło opisu: https://www.orionbooks.co.uk/

źródło okładki: https://www.orionbooks.co.uk/

Tomek Domański | 2019-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2019

Wydawanie opowiadania w formie książki w twardej oprawie wydaje mi się być ciut na wyrost. Dorzucenie kilku rysunków i "zajawki" kolejnej pełnoprawnej powieści sztucznie pompuje objętość i najwyraźniej w wyobraźni wydawcy usprawiedliwia skasowanie za taki twór 9 funtów. Na szczęście polscy wydawcy nie poszli tropem brytyjskich... jeszcze?

A samo opowiadanie? Jak i powieści, linearne, lekko pretensjonalne, średnio pomysłowe. Równie dobrze mogłoby robić za podrozdział w którejś z powieści cyklu.

Lexie | 2018-03-31
Przeczytana: 31 marca 2018

Bardzo lubię Davida. To taki fajny, zwyczajny ziomek. I te jego absurdalne metafory!
Opowiadanie bardzo fajne. Dobrze napisane, akcja na poziomie głównej serii (czyli na dobrym poziomie). I bardzo spodobał mi się morał płynący z tej noweli.

Trudno jest ocenić pozycję tak krótką. Osobiście łyknąłem ją tak szybko, że nawet dobrze nie pamiętam kiedy.

Mitosis przypomina mi mieszankę epilogu pierwszego tomu i trailera drugiego. Krótki przerywnik, dobrze umiejscowiony w świecie i fabule z Steelheart'a. Jeżeli ktoś jest ciekaw co wydarzyło się zaraz po pierwszym tomie, pragnie uzupełnić swój zbiór i ma możliwość zakupu tej pozycji w dobrej cenie (ebook, audiobook), to nie będzie rozczarowany.

Orodin | 2017-03-26
Przeczytana: 26 marca 2017

Wiele osób wybierając swoją pierwszą książkę po angielsku, decyduje się na Harrego Pottera. Ja postanowiłem przeczytać Mitosis Brandona Sandersona. Zdaję sobie sprawę, że ciężko nazwać książką tą krótką nowelkę, ale cieszę się, że w końcu spróbowałem zrobić ten pierwszy krok. W trakcie czytania drugiego tomu Mścicieli, byłem ciekaw co wydarzyło się w Newcago zaraz po pokonaniu Stalowego Serca. Pojedynku z epikiem o ksywie Mitosis. Nie znam angielskiego tak dobrze jakbym chciał, więc nie obeszło się bez korzystania z wbudowanego w Kindle słownika. Mimo to, znajomość świata i postaci sprawiła, że czerpałem prawie taką samą frajdę jakbym czytał po polsku. Z radością stwierdzam, że David, Abraham, Tia, Profesor, to ci sami bohaterowie, których zdążyłem polubić wcześniej, o tym samym charakterze i poczuciu humoru. Zwłaszcza Abraham! David natomiast nie byłby sobą gdyby nie rzucił jakiejś dziwnej, nietypowej metafory...