Ślicznotka doktora Josefa

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
8360207461

Przejmująca opowieść o losach mieszkańców pensjonatu, ich starzeniu się, przemijaniu. Ironiczna i błyskotliwa, sensualna i plastyczna. Pensjonariusze licytują się egzotycznymi chorobami, dziećmi w Ameryce, wykształceniem, flirtują, uciekają, wspominają smak czereśni i czasy wojny, które wciąż wydają im się bliskie, pełne urody. Czasy, kiedy smak był słodszy, a trwa zieleńsza. Rozliczają się z życiem, które powoli uchodzi i wiecznie czekają na dzieci, które prawie nigdy ich nie odwiedzają.

bigoslogos | 2015-01-26
Przeczytana: 2010 rok

Bardzo dobra książka. Mówi pięknym językiem o zupełnie niepięknych, ale przez to niemniej poruszających, sprawach. Ciekawy sposób na mówienie o doświadczeniach obozowych najstarszego pokolenia z perspektywy współczesności. Polecam!

Pestilentia | 2013-12-30

Bardzo dobra, poruszająca książka.

Orzoża | 2018-04-09
Przeczytana: 14 kwietnia 2018