Ewolucja duszy. Poznanie przeszłych wcieleń sposobem na duchowe uzdrowienie

Okładka książki Ewolucja duszy. Poznanie przeszłych wcieleń sposobem na duchowe uzdrowienie Linda Backman
Linda Backman Wydawnictwo: Samsara poradniki
poradniki
The Evolving Soul: Spiritual Healing Through Past Life Exploration
Samsara
2015-07-21
2015-07-21
Grzegorz Ciecieląg
Grzegorz Ciecieląg dusza rozwój duchowy ezoteryka wcielenia trauma

Pierwsza książka o duszy i nie ostatnia. Temat mocno mną zakręcił. Od czasów wczesnego dzieciństwa wiedziałam, że nie jestem sama. Ktoś towarzyszy. To uczucie nigdy mnie nie opuściło. Teraz wiem dlaczego. Każdy z nas jest wyjątkowy. Ma swoją misję na tym świecie. Nie ważne czy większą czy mniejszą. Wszyscy jesteśmy indywidualną cząstką wszechświata, która ma wpływ na otaczający nas świat. Nawet Grażyna z parteru ma swój wkład. I chodź jest na poziomie niższym ewolucji duszy, ona także ma tutaj swoją misję (np. być odważniejszą w wypowiadaniu swojej opinii, bardziej kochać bliskich). Osobie z wyższego poziomu będzie przyświecał inny cel (np. udzielanie się humanitarnie, opieka nad dziećmi autystycznymi, napisanie tejże książki).

Książka pomaga bardziej zrozumieć siebie i swój cel w tym szalonym świecie :)

Jakiś czas temu usłyszałam historię kobiety, która całe życie zmagała się z bólem w okolicach brzucha. Lekarze nie byli w stanie wykazać żadnej konkretnej choroby, nie dało się również postawić ostatecznej diagnozy, która tłumaczyłaby, skąd owy ból się bierze. Któregoś dnia kobieta postanowiła poddać się regresji hipnotycznej i wtedy okazało się, że w jednym z poprzednich wcieleń umarła poprzez dźgnięcie nożem właśnie w to miejsce. Od tamtej pory ból przestał ją męczyć…
Dr Linda Backman od ponad 20 lat zajmuje się hipnozą regresywną i dzięki temu pomogła ogromnej liczbie pacjentów. W swojej książce przekazuje zebraną przez siebie dotychczas wiedzę oraz przytacza całe mnóstwo przykładów, które uświadamiają czytelnikowi, że jest kimś więcej, niż mu się wydaje. Dusza jest czymś niesamowitym, potrafi gromadzić w sobie mądrość i doskonale pamięta to, z czym miała kiedyś do czynienia. Niestety ludzie często zapominają o tym, kim są naprawdę… stąd biorą się wszystkie niedopowiedzenia i problemy. A wystarczy wsłuchać się w ten głos, który spoczywa gdzieś na dnie naszych myśli.
„Ewolucja duszy” to książka, która przybliża czytelnikowi tematykę duszy i reinkarnacji. Tłumaczy, w jaki sposób dusza dokonuje wyboru kolejnego życia, skąd czerpie wiedzę, kto nią kieruje, do kogo zwraca się po pomoc. Jest to napisana w bardzo płynny, przystępny i wciągający sposób książka. Nie stanowi typowego kompendium wiedzy w tym temacie, a jednak wystarczająco wprowadza nas do świata duchowości i skłania do przemyśleń oraz refleksji. Po lekturze tej pozycji ciężko zaprzeczyć istnieniu reinkarnacji, bowiem pani Backman przytacza całe mnóstwo przykładów i historii swoich pacjentów, które są logiczne i sensowne.
Intrygującym rozdziałem jest ten, który przedstawia siedem archetypów i promieni duszy. Nie spotykałam się z tym zbyt często w książkach, dlatego pani Backman ma u mnie za to ogromnego plusa. Autorka prezentuje temat reinkarnacji i duszy w sposób chronologiczny – poczynając od samego pojęcia tych słów, idąc dalej przez temat przewodników duchowych, intuicji, wyżej wspomnianych archetypów, a kończąc na reinkarnacjach równoczesnych czy inkarnacjach pozaziemskich. Mimo że nie jest to tematyka łatwa i całkowicie zrozumiała na pierwszy raz, to pani Backman udaje się swoją wiedzę przekazać w naprawdę przystępny i jasny sposób.
„Ewolucja duszy” to naprawdę dobra pozycja, z którą warto się zapoznać. Nie tylko pomaga uzdrowić duszę, ale również ciało. Jestem przekonana, że każdego, kto po nią sięgnie, zmusi do refleksji i myślenia, a to jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Warto na chwilę przystanąć i wsłuchać się w samego siebie, posłuchać swojej intuicji i poddać się temu, co stara się nam przekazać. Pomóc nam mogą dodatkowo pytania, do których zadawania sobie samemu zachęca autorka na koniec każdego rozdziału. Można to częściowo potraktować jako mini-kurs poznawania swojej duszy. Polecam!

• Z polecenia do kupienia ...
  • Ezoteryka
  • Ezoteryka, rozwój duchowy