Blood Trail

Cykl: Victoria Nelson (tom 2)
Wydawnictwo: DAW Books
Blood Trail
fantasy
angielski
colld

It began with two bodies. Different locations, same cause of death. Vicki Nelson, PI knew right off that it wouldn't be a straightforward case. The silver bullets found at the scene were a pretty big clue. That and having the victim's niece shapeshift in her office. Now Vicki is on the trail of an assassin hell-bent on wiping out Canada's last remaining werewolf clan. And with back-up from five-hundred-year-old vampire Henry Fitzroy available on a strictly nocturnal basis, she's already regretting the decision. Because out in the wilds of Ontario it's no longer just lycanthropes that are in the hunter's sights.

Aridea | 2015-04-16

Wciągająca, wartka akcja, zabawne sytuacje, ciekawi bohaterowie, czyli wszytko co lubię w książce. Przeczytałam w dwa dni i nie mogę się doczekać, kiedy sięgnę po kolejną część.

emilia-milkaslonce | 2015-03-18
Przeczytana: 2014 rok

Niezłe ale szału nie ma

maj_ | 2015-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2015

O Jezu, popłakałam się ze śmiechu przy tej książce. Okazała się tak cudownie inna od obowiązującego na obecną chwilę kanonu: "wilkołak = seksowny, dziki mężczyzna o ego większym od jego.. samochodu". W momencie, kiedy odkryłam, że łaki uganiają się za frisbee, uwielbiają jak się im rzuci patyk i generalnie zachowują się bardziej jak psy, niż jak dostojne wilki - oszalałam :). I jeszcze to bieganie nago non stop - no bosko!
Już dawno zauważyłam u siebie tendencję do czytania serii i cyklów książek "od środka". Najpierw dla zapoznania kilka tomów z "pomiędzy", potem pierwszy, najaktualniejszy jako ostatni. Pozwala mi to na bardziej obiektywną ocenę i cóż, zdarza się tak często, że już przywykłam. Tak też było z serią o Vickie Nolan - "Ślad krwi" był pierwszy, jaki dorwałam. I spodobał mi się.
Vickie od razu mi wpadła w oko, bo kobietka nie da sobie w kaszę dmuchać. Ma chłopaka wampira? Spoko - wykorzysta to. Kręci z swoim ex-nieex? Też z tego jakieś plusy wyciągnie. I nie rozdrabnia...

BlueSky | 2014-10-17
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 14 października 2014

Utrzymany poziom, historia się rozwija. Brniemy głębiej w świat nadprzyrodzonych zjawisk. Jeśli podobała wam się 1 część ta również przypadnie do gustu.

Podoba mi się podejście jak autorka rozwija wątek zażyłości między bohaterami.

Cookie | 2014-04-16
Przeczytana: 10 lutego 2014

Cóż, zaznaczę fakt, że świetnie i nieco inaczej przedstawiony jest świat wilkołaków. Mnóstwo śmiesznych scen no a już szybko rodząca się intymność między Henrym a Vicki ... miodzio xD Choć ja bym to trochę inaczej zrobiła, ale cóż. I tak świetnie i szybko się czytało dzięki temu ;)
Od razu pokochałam rodzinkę wilkołaków!

karus133 | 2013-04-24

książka ciekawa, zagadka morderstw równierz. Jednak rozwiązanie zagadki srednie jednak to akurat wina naszego języka jesli zna sie angielski na pewno lepiej

WampireQ | 2011-10-04

Suuper .. jako że nie byłam swiadoma że to 2 część to książka bardzo mi sie spodobała .. !!

ET91ET | 2011-08-26

Ciekawa fabuła, miejscami trochę krwawa, ale interesująca:)

Intueri | 2011-03-15
Przeczytana: sierpień 2010

Granice mojego postrzegania są granicami mojego świata

Uczciwość wymaga, bym zaznaczyła, że jeśli chodzi o Victorię „Zwycięstwo” Nelson nigdy nie byłam i nie zamierzam być obiektywna. Zatem każde poniższe zdanie będzie subiektywne, stronnicze i w pochwalnym tonie. Gdy uczciwości stało się zadość, do Czytelnika należy decyzja, czy chce, czy też nie zamierza czytać dalej.
„Ślad krwi” to druga książka z pięciotomowego cyklu o Victorii Nelson. W Polsce ukazał się nakładem wydawnictwa Fabryka Słów w 2008 roku. Od wydarzeń opisanych w poprzedniej powieści minęło kilka miesięcy. Henry i Vicky zdążyli już poznać się nieco bliżej. Zatem kiedy wampir prosi ją, by pomogła jego przyjaciołom, Vicky zgadza się spotkać z potencjalnymi (dodajmy nieco specyficznymi) klientami. Jest nimi para bliźniaków, Rose i Peter. Cóż w nich specyficznego, niezwykłego, dziwnego? Na pierwszy rzut oka (zwłaszcza niedowidzącego, jak w przypadku pani Nelson) nic. Gdy jednak przyjrzeć się bliżej, okazuje się,...

Iga | 2010-11-04
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 04 listopada 2010

Czytałam tą książkę pięć dni, chociaż gdybym akurat miała chęci do czytania, zrobiłabym to zapewne dużo szybciej. Jednak nie miałam, więc wyszło pięć dni. Sam styl autorki może nie jest zachwycający, ale czyta się szybko i przyjemnie. Fabuła za to trochę bardziej rozwinięta. Można powiedzieć, że wampiry i wilkołaki to z lekka oklepany temat, a jednak ludzie wciąż czytają takie książki i wciąż im się to podoba. Wszystko zależy od sposobu przedstawienia tych istot. Tutaj nie ma żadnych 'zmutowanych' wampirów, które mogą żyć w świetle słońca. Zresztą występuje tylko jeden wampir - Henry, który w tej części nie pojawia się zbyt często (innych na razie nie czytałam, więc nie wiem, jak sprawa wygląda tam). Wilkołaki zostały przedstawione trochę bardziej szczegółowo i właściwie te stworzenia spodobały mi się najbardziej w tej książce (w przeciwieństwie do wilkołaków z innych lektur). Podobało mi się też to, że główna bohaterka nie była idealną nastolatką, ale dość realistycznie...