English Matters, 53/2015 (lipiec/sierpień)

Seria: English Matters

8,5 (2 ocen i opinii)
Powiedz życiu tak, Lili
Anna H. Niemczynow

0 (0 ocen i opinii)
Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować
Daniel Jerzy Żyżniewski

Sharon Bolton

0 (0 ocen i opinii)
Books_Culture | 2015-08-29
Przeczytana: 04 sierpnia 2015

Co tym razem czeka nas w wakacyjnym wydaniu?

Jak widzimy na okładce, głównym tematem jest uwielbiany przeze mnie aktor, przede wszystkim za sprawą odgrywanej roli pirata w filmie "Piraci z Karaibów". Kto nie kojarzy słynnego Kapitana Jack'a Sparrow'a?
Najbardziej podoba mi się w English Matters to, że zawsze redaktorzy sypną nam dużą garść ciekawostek na wybrany przez nich temat. Nie tylko suche fakty, które każdy gdzieś zasłyszał, czy też przeczytał na jakiejś stronie internetowej. Dlatego też temat wielu mask Johnnego Deep'a dosłownie pochłonęłam w całości i w dodatku jako pierwszy :D

ciąg dalszy: http://books-culture.blogspot.com/2015/08/english-matters-lipiecsierpien-532015.html

Meggie | 2015-08-09

Nauka języka obcego w czasie urlopu to całkiem dobry pomysł, tym bardziej z czasopismem usianym ciekawymi, różnorodnymi artykułami. Z przyjemnością zabrałam się za czytanie kolejnego numeru, z którego okładki uśmiecha się jeden z bardziej cenionych przeze mnie aktorów czyli Johnny Depp. Nie trudno więc wywnioskować, że pierwszy artykuł, który zwrócił moją uwagę był „The Many Masks of Johnny Deep” z działu People and Lifestyle. Oglądałam wiele filmów, w których ten aktor grał i za każdym razem postaci, w które się wcielał zapadały w pamięci, były oryginalne i dostarczały wiele emocji. Nie znałam szczegółów z początków jego kariery. Z artykułu otrzymałam wiele ciekawostek na ten temat. Można znaleźć w nim także listę filmów, które przyniosły aktorowi sławę, a także te mniej znane, w których zagrał. Tekst zawiera informacje zarówno na temat jego życia zawodowego, jak też osobistego. Czytelnik poznaje też lepiej kobietę, która skradła jego serce. Może i ostatnie lata nie były dla...

Kiedy wyjęłam magazyn z koperty i zobaczyłam kto znajduje się na okładce o mało nie zaczęłam skakać z radości. Johnny Depp. Jeden z moich ulubionych aktorów. Muszę nawet przyznać, że kiedyś się w nim podkochiwałam... Ale mniejsza. Za artykuł o nim zabrałam się na samym początku. Muszę przyznać, że okazał się bardzo ciekawy. Przeczytamy w nim trochę o dzieciństwie Depp'a, jego początkach w aktorstwie, najlepszych i najgorszych momentach w jego karierze i oczywiście trochę "prywaty". Dodatkowo znajdziemy tam nazwy "egzotycznych gatunków filmowych" z ich nazwami i objaśnieniami. Przed artykułem o Johnnym, This and That, a tam o trzech ciekawych miejscach w trzech równie ciekawych miastach, gdzie możemy spędzić wakacyjny urlop. Wróćmy znowu do People and Lifestyle. Tam coś dla fanów Thirty Seconds to Mars. Ja nie za bardzo słucham tego zespołu, ale artykuł uważam za udany. I ostatni tekst w tym dziale to o programie Au Pair. Myślę, że większość z Was słyszała o tej wymianie kulturowej,...

chabrowaczytelniczka | 2015-07-12
Przeczytana: 09 lipca 2015

Mamy tutaj kilka artykułów z różnorodnych dziedzin. Pierwszy opowiadający o miejscach godnych odwiedzenia mnie nie porwał. Za bardzo przypominał podręcznikowe teksty. Czytałam, ale bez szału.

Dalej było już tylko lepiej. Po pierwsze artykuły były z kartki na kartkę coraz bardziej interesujące. Poczytałam sobie o Johnny'm Depp'ie, 30 second to Mars, pracy au pair, Cyprze i podróżach. Z każdym kolejnym czytało mi się szybciej. Mam nadzieję, że z wydanie na wydanie będę też coraz mniej zaglądała do słowniczka umieszczonego na dole strony. Świetna sprawa. Myślałam, że słówek będę szukała na własną rękę, a tu miłe zaskoczenie.

Najciekawszy był jednak artykuł ,,North vs South” porównujący północ i południe Anglii. Mnóstwo ciekawostek, zwyczajów. Naprawdę dobrze się bawiłam i mam nadzieję, że to zaowocuje w przyszłości. Znalazłam tu też jeden artykuł opowiadający stricte o języku angielskim. Przyda się.

Podsumowując. Znajdziemy tu słabsze i lepsze artykuły. Spodziewałam się tego. To...