Pojazdy militarne 1930-1960

Wydawnictwo: Wołoszański
838934419X

Przewodnik po historycznych pojazdach wojskowych to unikatowe, bogato ilustrowane opracowanie, zawierające podstawowe wiadomości o historii i danych technicznych wojskowych pojazdów transportowych i wozów bojowych.

Covalus | 2015-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2015

Książka ta nie za bardzo nadaje się do czytania. Jest to katalog pojazdów militarnych kilku krajów (23). Na początku wejście w sprzęt każdego państwa poprzedza wstęp. Potem mamy różnorakie pojazdy wojskowe wraz z ich krótką charakterystyką i niewielkim zdjęciem. Zdjęcie jest jednak na tyle wyraźne, że można dany pojazd zidentyfikować. Z charakterystyki mamy wszystko co się tyczy silnika, przekładni, układu jezdnego i uzbrojenia. Brak jest natomiast prędkości.
Dominują ciężarówki, ale mamy też motory, samochody osobowe, czołgi, ciągniki artyleryjskie i ciągniki rolnicze w roli wojskowych. Zbiór jest bogaty i szkoda, że zamyka go rok 1960 i nikt nie kontynuuje dzieła zmarłego autora katalogu.
Dla fanatyków wojskowej motoryzacji.

Dominik | 2015-01-24
Panda-Oi-Oi-Oi | 2016-12-05