Allegro - kampania grudzień kat. fantastyka

Wojownicy. #1 Ucieczka w dzicz

Tłumaczenie: Katarzyna Krawczyk
Cykl: Wojownicy (tom 1)
Wydawnictwo: Nowa Baśń
Warriors. Into the Wild
9788365122025
młodzieżowa, fantasy, koty
Książkomania

Od wieków cztery klany wojowniczych kotów dzieliły las według praw ustanowionych przez przodków. Jednak jeden z nich odrzucił odwieczny porządek, stwarzając zagrożenie dla pozostałych. Bezwzględne koty z Klanu Cienia otaczają siedlisko walecznych, choć mniej licznych kotów z Klanu Pioruna. Błękitna Gwiazda, ich przywódczyni, i jej dumni wojownicy – Lwie Serce i Tygrysi Pazur – nie poddadzą...

Bezwzględne koty z Klanu Cienia otaczają siedlisko walecznych, choć mniej licznych kotów z Klanu Pioruna. Błękitna Gwiazda, ich przywódczyni, i jej dumni wojownicy – Lwie Serce i Tygrysi Pazur – nie poddadzą się bez walki, zdecydowani bronić za wszelką cenę swoich pobratymców i młodych.

Gdy sytuacja wydaje się beznadziejna, w lesie pojawia się zwyczajny, domowy kot, o którym mówiło proroctwo i który odmieni losy tych ziem.

źródło opisu: Wydawnictwo Nowa Baśń, 2015

źródło okładki: http://ksiegarnianowabasn.com/

Anna | 2016-07-06
Na półkach: Przeczytane, Współpraca, 2016

,,Wojownicy. Ucieczka w dzicz” to oryginalna i przemyślana opowieść dla młodszego czytelnika, która zabiera nas w nieprawdopodobny świat kocich przygód.

Rdzawy, znudzony monotonnym życiem wśród Dwunożnych właścicieli, postanawia zasmakować doświadczeń ,,na zewnątrz” – w obcej i wcześniej niedostępnej dziczy, intrygującej go możliwością decydowania o sobie. Nie wahając się długo, dołącza do frakcji kotów jako Ognista Łapa, szkoli się na wojownika i stawia czoła nowym wyzwaniom. W trakcie swojej wędrówki raz po raz dokonuje brawurowych czynów i walczy z przeciwnikami.

Akcja jest dynamiczna, wydarzenia następują bardzo szybko, nie ma tu przestojów i zwolnień. Barwne opisy, charakterystyczni bohaterowie, promowanie wartości rodzinnych, lojalności, szacunku do starszych i przeciwnika – wszystkie z tych elementów czynią ,,Ucieczkę w dzicz” książką wartościową i mądrą, niosącą piękne przesłanie dla młodszego odbiorcy.

Nie ma wątpliwości, kto jest dobry, a kto zły, lecz nie wszyscy...

Izabela Pycio | 2015-10-12
Przeczytana: 11 października 2015

To, że koty są niezależne, chadzają sobie tylko znanymi ścieżkami i wykorzystują dziewięć żyć, wiemy wszyscy, ale czy ktoś z nas wie, że domowy mruczek może mieć wiele wspólnego z proroctwem dzikich kotów? Sięgając po pierwszą powieść z cyklu „Wojownik” nie spodziewałam się takiej mnogości członków kocich klanów, jednak spodobał mi się ten koci klimat. Oczywiście, przy takiej liczbie kotów i ich różnorodnych charakterach, często dochodzi do głośnych i zażartych wojen o terytoria łowieckie i ochronę siedlisk. Na ich tle wplecione są pasjonujące losy głównego bohatera - Rdzawego. Czytelnik już od pierwszej strony książki przekonuje się, że bardzo wiele się w kocim świecie dzieje.

Rudy kocurek, wiodący wygodne życie wśród ludzi, ewidentnie się nudzi, bo cóż ciekawego może być w przewidywalnych dniach, kiedy codziennie wieczorem dostaje się miskę tej samej suchej i bezsmakowej karmy, nie ma się żadnych obowiązków, ciekawych zajęć, porozmawiać można tylko z jednym przyjacielem,...

Książkomania | 2015-11-27
Przeczytana: 26 listopada 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kocie Klany

Pomysł na „inną” fantastykę zawsze jest dobrym pomysłem. Pisarz odchodząc od powszechnych stereotypów i dość popularnych istot nadnaturalnych może tylko na tym zyskać. Erin Hunter odeszła od popularnych tematów i stworzyła coś, co przyciągnęło miliony czytelników. „Ucieczka w dzicz” rozpoczyna serię „Wojowników” – serię o walecznych kotach, o odwadze, honorze, lojalności i zaufaniu.

Lasy od wieków należą do dzikich kotów. Każdy klan kotów ma swoje terytorium, którego strzeże przed innymi. Obecnie panują cztery klany dzikich kotów i każdy wie, gdzie jego miejsce. Jednak brak pożywienia zmusza jeden z klanów do złamania reguł, złamania kodeksu wojownika. Klan Pioruna musi się bronić przed Klanem Cienia. Przywódczyni Klanu Pioruna zmuszona jest przyjąć do swojego klanu domowego kota, który okazuje się bardzo waleczny i oddany życiu w lesie. Czy to wystarczy, by pokonać bezwzględny Klan Cienia?

„Ucieczka w dzicz” to książka dobra dla czytelnika w każdym wieku. Tym...

Zakładka | 2015-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2015

Już na wstępie polecam! Zaczynając od fabuły, która jest bardzo oryginalna i wciągająca. Wielkim plusem jest to, że nigdy wcześniej nie spotkałam się z tego typu historią. W książce dzieje się bardzo dużo, przez co tempo czytania wzrasta. Co prawda kilka zdarzeń jest mocno przewidywalnych, jednak autorka urozmaiciła historie o te, dzięki którym akcja staje się bardziej interesująca. Bohaterowie noszą przedziwne imiona jak Żółty Kieł czy Krucza Łapa. Początkowo lekko się one mylą, jednak po kilku rozdziałach zapamiętujemy najważniejsze postaci. Co prawda nie są one mocno charakterystyczne i większość z nich jest do siebie podobna. W wielu momentach dominowały emocje i poszczególne relację między bohaterami. Nie brakowało również barwnych scen walki, które zostały przedstawione bardzo wiarygodne. W zasadzie każdy element tej historii wpływa pozytywnie na całe moje postrzeganie tej książki. Jak dobrze, że jest to pierwszy tom serii!

Kevorkian | 2016-02-14
Przeczytana: 06 lutego 2016

Jeśli kiedykolwiek Wam zniknął albo zniknie domowy kociak, nie martwcie się za bardzo - może po prostu poczuł zew lasu i postanowił zostać wojownikiem w klanie dzikich kotów. ^^

Seria jest wprawdzie dedykowana dzieciom (młodzieży?), ale poza relatywnie prostym językiem niewiele w niej z dziecinności. Koci wojownicy w pełni zasługują na swoją nazwę - walczą zajadle przy pomocy kłów i pazurów, dookoła bryzga krew, a koci trup miejscami ściele się niemalże równie gęsto co w powieściach George'a Martina. Jednocześnie dużo w niej plastycznych, zmysłowych opisów kociego życia, polowania, nauki, zabawy, dużo swoistego, kociego ciepła.

Kot z powieści wprawdzie ze sobą rozmawiają, mają swój system społeczno-polityczny, a nawet wierzenia, ale poza tym zachowują się w każdym calu jak normalne koty. Cykl bardzo pod tym względem przypomina mi inną znaną książkę o zwierzętach - "Wodnikowe wzgórze".

Polecam w sumie wszystkim, starszym i młodszym, miłośnikom kotów i nie-miłośnikom: jeśli do...

eMka_Bezunia | 2016-07-19
Przeczytana: 2016 rok

O rany!!! Niby opowieść dla dzieci... ale... no cóż... JESTEM KOCIARĄ, więc jak mogła mi się nie podobać książka o przygodach kotów. I to w takiej ilości? No nie mogłam sobie darować. Pożyczyłam od mojej małej pacjentki i przeczytałam z szybkością Pendolino ;-)
Każdy kot ma inny charakter, każdy ma swoje zadanie w klanie. Jak u ludzi... przywódcy, lekarze, starsi i dzieciaki, nauczyciele i uczniowie... itd. itd. Jedni dobrzy, inni źli, jedni bohaterowie inni zdrajcy i mordercy.
Dość brutalna w niektórych momentach. Ale dla wielbicieli kotów gwarantuję dobrą zabawę.

Nigdy nie przypuszczałabym, że może mnie tak wciągnąć historia, której bohaterami nie są ludzie, ale waleczne koty. Kiedy sięgnęłam po książkę Erin Hunter "Ucieczka w dzicz" z cyklu "Wojownicy" początkowo zdziwiłam się, że nie ma w niej żadnego ludzkiego bohatera (jedynie kilka razy wspomniano o Dwunożnych). Szybko jednak wciągnęła mnie fabuła przygodowej powieści o czterech zwaśnionych klanach.

Bohaterowie "Ucieczki w dzicz" to koty należące do czterech klanów: Klanu Pioruna, Klanu Rzeki, Klanu Cienia oraz Klanu Wiatru. Zamieszkują las i dzielą go według praw ustanowionych przez przodków. Jednak Klan Cienia łamie odwieczny porządek i, w poszukiwaniu pożywienia, pragnie zdobyć rewiry łowieckie pozostałych klanów. Największy opór stawia Klan Pioruna, któremu przewodzi Błękitna Gwiazda, wspierana przez oddanych wojowników: Lwie Serce i Tygrysi Pazur. Gdy sytuacja wydaje się być beznadziejna, w lesie pojawia się domowy kot o imieniu Rdzawy. Zachęcony wizją życia na wolności,...

SkrytaKsiążka | 2016-07-27

Rdzawy - domowy kot coraz bardziej zauważa, że jest zafascynowany przydomowym lasem. Któregoś dnia postanawia udać się w to miejsce i tam spotyka Szarą Łapę, dzikiego kota, który jest członkiem Klanu Pioruna. Gdy dostaje propozycje, bez zastanowienia przyłącza się do klanu.

Zafascynowany wolnym życiem Rdzawy odkrywa, że w lesie toczy się bezwzględna wojna między czterema klanami. Parę księżyców później jeden z nich znika bez śladu, a Klan Cienia domaga się praw do polowania na terytorium każdego klanu. Ognista Łapa (zwany wcześniej Rdzawym) wie, że to dopiero początek przygód, ale nie obawia się tego, ponieważ ma przy sobie wspaniałych przyjaciół.

Ta książka jest naprawdę świetną pozycją. Sam pomysł wykonania książki o kotach był nie lada wyzwaniem dla autorki. Jednak Erin Hunter dopracowała wszystko idealnie. Pozycja miała tą świetną atmosferę, a przede wszystkim została tak genialnie napisana, że nie dało się od niej oderwać.

Rdzawy (Ognista Łapa) przypominał mi trochę Harrego...

Wybredna Maruda | 2015-07-23
Przeczytana: lipiec 2015

Oto kolejna recenzja interaktywna. Lubicie kociaki? Sprawdźcie, czy seria Wojownicy, jest dla Was!
Wersja pisana:
Wersja video:

Kasia | 2018-05-04
Na półkach: Erin Hunter, Przeczytane

Bardzo przyjemnie się czytało. Fabuła nie była jakoś bardzo skomplikowana, a postacie sympatyczne. Polecam nie tylko miłośnikom mruczków!