Saga Ognia i Wody: Gniewna fala

Tłumaczenie: Patryk Dobrowolski
Cykl: Saga Ognia i Wody (tom 2)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Waterfire Saga: Rogue Wave
morze, syreny, Atlantyda
Zaczarowana

Serafina, Neela, Ling, Ava, Becca i Astrid, Syreny z Sześciu Syrenich Królestw, rozrzuconych po wszystkich morzach i słodkowodach, zostały wezwane przez Babę Vraję - rzeczną czarownicę. Od niej dowiedziały się o sobie niesamowitej prawdy - są potomkiniami Sześciorga Władców, największych magów w historii, którzy rządzili imperium Atlantydy. Po upływie setek tysięcy lat pierwotne zło, które doprowadziło do ruiny Atlantydę, powróciło i zagraża całemu Królestwu Syren. Tylko następczynie Wielkich Władców mogą stawić czoła bestii, muszą jednak odnaleźć pradawne magiczne talizmany. Serafina uważa, że jej talizman jest ukryty na wraku statku. Kiedy próbuje przedostać się na wrak, dostrzega patrol bandyckich zdrajców, którym dowodzi ktoś bardzo bliski jej sercu… Syrena jest załamana, a krótka chwila zawahania i rozterki będzie katastrofalna w swoich skutkach.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: zdjęcie autorskie

AlcarinElen | 2019-06-07
Przeczytana: 14 grudnia 2018

Drugi tom Sagi Ognia i Wody zachęca by sięgnąć po kolejny tom.
Syreny z Sześciu Królestw - Serafina, Neela, Ling, Ava, Becca i Astrid - dowiedziały się o sobie prawdy. Są potomkiniami Sześciorga Władców, którzy rządzili Atlantydą. Teraz los podwodnego świata leży w ich rękach. Czy podejmą się śmiertelnie niebezpiecznej misji, odnajdą pradawne talizmany i pokonają bestię? Czy Serafina będzie w stanie skupić się na powierzonym jej zadaniu gdy dowie się o zdradzie, która złamie jej serce? A może nic nie jest takie jakim się wydaje?
Akcja nabiera tempa! Fabuła robi się coraz ciekawsza , nawet odrobinę mroczniejsza a to zdecydowany plus. Pojawiają się nowi bohaterowie a starych lepiej poznajemy. Podoba mi się dodanie motywu Atlantydy i czekam na jego rozwinięcie. Bardzo udanym zabiegiem, który wprowadziła autorka jest to, że co parę rozdziałów zmienia się osoba, która opowiada, dzięki czemu wiemy, co się dzieje w kilku miejscach na raz, a akcja jeszcze bardziej nabiera rozpędu. Możemy...

Maria | 2019-04-30
Przeczytana: 29 stycznia 2017

Tak, jak w pierwszej księdze Sagi Ognia i Wody towarzyszyła bohaterkom powieści wspólna pieśń, tak i w księdze drugiej nie mogło jej zabraknąć. Świat syren to przecież piękna muzyka i hipnotyzujący śpiew. Jednak tym razem słowa były zupełnie inne, bo poświęcone talizmanom.

To one były celem kolejnych wypraw pięciu przyjaciółek. Syrenich księżniczek z pięciu królestw mórz i oceanów świata. Od powodzenia ich wypraw zależały ich dalsze losy. Ich istnienie. Księga druga opowiadała tylko o dwóch wyprawach – głównej bohaterki Serfiny i jej przyjaciółki Neeli. Początkowo działających oddzielnie, by na koniec połączyć siły. Druga część sagi utrzymała wysoki poziom dynamiki wydarzeń, nagłych zwrotów akcji, zaskakujących niespodzianek, odkrywanych tajemnic, pomocnej magii, ucieczek przed pewną śmiercią, niebezpiecznych konfrontacji, ale i rozczarowań.
Zwłaszcza tych dotyczących natury syreniej.
Chociaż śmiało można powiedzieć – ludzkiej. Ta historia to przecież metafora świata...

Miss Panda | 2018-08-30

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Byłam zachwycona częścią drugą, bardziej niż pierwszą. W tym tomie skupiamy się przede wszystkim na dwóch syrenkach, które znamy już od początku historii. Pięknie pokazane jest to jak obie się zmieniają, jak dorastają w oczach, nabierają własnych cech charakteru, odwagi i determinacji. Ich stare wartości zmieniają się, a pojawiają się nowe, albo przynajmniej ukryte w nich przez ten czas. Poznanie prawdziwego(?) wroga jest dla nich, a zwłaszcza Serafiny wielkim szokiem i bólem. Ostatni rozdział przedstawia nam zarys sytuacji w której jest Lin, oraz przedstawia prawdziwe oblicze wroga. No właśnie drugiego już wroga? Pod koniec pojawia się pytanie kto jest prawdziwym wrogiem, kto pociąga za sznurki, kto kogo wykorzystuje do swoich celów. Jeszcze dwa tomy przede mną więc na pewno się tego dowiem.

Dziękuje za uwagę :)

hugrakkihafmeyjan | 2018-03-16
Przeczytana: styczeń 2017

Druga część wspaniałej sagi o sześciu syrenach. Po zdarzeniach z Wielkiego Błękitu potomkinie wielkich magów muszą wyruszyć w poszukiwaniu talizmanów. Wojna stała się już rzeczywistością nie tylko w Miromarze. Dla młodej księżniczki nikt nie jest tym kim się wydawał. Syrena musi przestać być łatwowierna, i nauczyć się jak rządzić. Po powrocie do stolicy staje na czele Czarnych płetw - ochotniczej grupie bojowników szykujących się na wielką bitwę. Widok obozów karnych czy ekzekucji jest dla niej straszny, a najgorsze jest że nie może z tym za wiele zrobić. Pragnie pomóc swoim rodakom jednak nie ma na razie wystarczającej siły, musi wybierać czy uratować jedno dziecko czy grupę syren czekającą gdzieś na pomoc. Jest to dla niej bardzo trudne. W tym tomie poznajemy także bliżej życie Neeli, pochodzącej z królewskiego rodu Matalów. Według mnie druga część była o wiele lepsza a także dojżalsza. Tematy polityki czy nawet wymyślonej historii syren, pod przykrywką bajeczki dla...

silwana | 2018-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2018

Kolejny przyjemny tom. Wyjaśniają się w nim niektóre tajemnice. Wyjaśnia się to tak naprawdę odpowiedzialny jest za atak. Niektóre osoby okazują się nie takie jakie się wydawały. Zaraz zabieram się za trzecią część.

Zielonooka | 2017-08-12

Cudem nie dostałam zawału,gdy dostałam tę książkę w ręce,nadal twierdzę,że jest wspaniała,ale nie umiałam wybaczyć autorce,że moje alter ego -Becca- w powieści nie wystąpiła...

Rozka13N | 2017-04-21

Uważam, że ta część jest lepsza od poprzedniej. Czyta się ją łatwo i szybko. Muszę się jednak przyczepić do niektórych faktów i sytuacji, które były strasznie naciągane. Jest to jednak jedyny minus tej książki.

Patrycja Walczak | 2017-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2017

Książka jest świetna, nawet chyba lepsza niż część pierwsza! Polecam!

arrow18 | 2016-12-26
Przeczytana: 22 grudnia 2016

Dobre dla kilkunastoletnich dziewczynek , ale nie dla mnie. Może kiedyś przeczytam chociaż w to wątpię :)

Katarzyna | 2016-10-29
Przeczytana: 21 października 2016

,,Gniewna Fala" jest drugą częścią trylogii Sagi Ognia i Wody. Miała nadzieję że druga część będzie równie wspaniała jak pierwsza i się nie myliłam.
Serafina oraz pięć pozostałych syren zostały wezwane przez Babę Vraję (rzeczną czarownice). Serafina wyrusza na poszukiwanie swojego talizmanu który według niej znajduje się w wraku statku. Neela również rusza na poszukiwana swojego talizmanu. Obie syreny ryzykują swoje życie by zdobyć mistyczne talizmany które posiadali sześcioro władców Atlantydy.

Druga część była równie wspaniała w porównaniu do pierwszej.