Psy na mangę Tom 1

Tłumaczenie: Monika Sekular
Cykl: Psy na mangę (tom 1)
Wydawnictwo: Waneko
DGDG Dogs
manga, Japonia, DGDG Dogs, Psy na mangę
Yumomo Chan

Kanna Tezuka to zwykła nastolatka, z tym wyjątkiem, że... jest już profesjonalną mangaką! Nie sądziła, że gdy rozpocznie naukę w liceum, do jej problemów z dotrzymaniem terminów wydań i niską popularnością jej mangi dojdzie... trójka leniwych przystojniaków, którzy także chcą rysować!

źródło opisu: http://waneko.com.pl/

źródło okładki: http://waneko.com.pl/nasze-mangi/?manga_id=112&tom_id=1

Wkp | 2018-08-23
Przeczytana: 03 sierpnia 2018

NIE TYLKO "BAKUMAN"

Wyobraźcie sobie następującą sytuację. Nastoletni bohater tworzy mangę, jednocześnie chodząc do szkoły i zmagając się z kłopotami na tym polu. Z czym się Wam to kojarzy? Pierwsza myśl to pewnie "Bakuman", ale jest jeszcze pewna seria, młodsza od niego, choć na polskim rynku wydana nieco wcześniej. "Psy na mangę", bo o tym tytule mowa, to nic innego, jak taki "Bakuman" w wersji shoujo właśnie, prostszy od niego (szczególnie jeśli chodzi o konstrukcję postaci) i mniej emocjonalny, choć też ciekawy i potrafiący poprawić humor.

Poznajcie Kannę Tezukę, nastolatkę jakich wiele. Tylko jakby bardziej ponurą, wycofaną, cichą, poważną… Ok, daleko jej do bycia zwyczajną dziewczyną, tym bardziej, że zadebiutowała już jako mangaczka i na co dzień zmaga się z zawodowymi problemami. Dlatego też, by móc rysować również w szkole, wybiera liceum o profilu mangowym. Jak się szybko okazuje, placówka nie jest w ogóle przygotowana na taki program nauczania, nauczyciele nic nie...