Tajemnica morza Egnero

Cykl: Dziedzictwo Agwatronu (tom 3)
Wydawnictwo: Novae Res
9 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Louise

Cyrajla trafia do Agwatronu – wydawać by się mogło, że przypadkiem. Nieuprzejma, niemająca przyjaciół, ciągle zła na otaczający ją świat zostaje siłą zawieziona do sklepu z antykami, które uwielbia jej mama. Tam, zniechęcona, mimo wszystko zaczyna zagłębiać się w przepastne przestrzenie starego sklepu. W którymś momencie dostrzega złoty błysk. I robi to, co zawsze – kradnie coś, co należy do kogoś innego. Coś, co tym razem na zawsze odmieni jej życie.

Kolejna książka Pauliny Koniuk o Agwatronie skrzy się przygodami, których akcja rozgrywa się w kręgach Morza Egnero. Eweeze, Cyrajla, Mormod i Artan – początkowo przypadkowo splecione losy głównych bohaterów zaczynają układać się w misternie utkany plan. Przez kogo? Księżniczkę Shejrę, smoka z wyspy czy też kapitana Van Denalo? Kto czyha na życie Cyrajli i jej towarzyszy? Czy bohaterom uda się zrealizować plan Złotego Jaja?

źródło opisu: http://novaeres.pl

źródło okładki: http://novaeres.pl

Lexi_D | 2017-04-20
Przeczytana: 11 kwietnia 2017

„Tajemnica morza Egnero” to trzeci tom pełnej magii serii autorstwa Pauliny Koniuk.
To był deszczowy dzień i akurat wtedy mama Cyrajli spóźniła się, przez co dziewczyna zmokła, czekając na jej przyjazd. Gdy wreszcie mokra i wściekła weszła do samochodu znowu czekała ją niemiła niespodzianka.
Gdy Cyrajla trafiła do starego sklepu z antykami, była w stanie zrobić tylko to, co zawsze szło jej najlepiej – ukraść coś. Wtedy jeszcze nie wiedziała, że przedmiot ten był magiczny.
Nastolatka nie mogła sądzić, że niesamowity złoty przedmiot zabierze ją do Agwatronu – krainy, w której znane nam mity są rzeczywistością. Skąd też miała wiedzieć, że pozna tam Eweeze, Mormoda czy Lorda Artana?
Gdy dziewczyna pojawiła się na morzu Egnero nie wiedziała o niezwykłym zadaniu, jakie przypisał jej los. Wraz z Eweeze, Mormodem i Lordem Artanem czekała ją ciężka podróż, którą przetrwać mogli tylko najwytrzymalsi.

Jakie zadania wytyczył głównym bohaterom los?
Jak podróż mogła wpłynąć na bohaterów?
Co...

zaczytana | 2015-07-08
Przeczytana: maj 2015

Długo się zastanawiałam, czy po nią sięgnąć. Czytałam dwa wcześniejsze tomy, które autorka pisała jako 15latka. Ale to, co wykreowała tutaj, jest niesamowitym krokiem naprzód, jeśli chodzi o styl, kreację świata fantastycznego, akcji. Piękna książka, która z pewnością zapada w pamięć :)!