Zagadki chemiczne

Seria: Poznajemy [Demart]
Wydawnictwo: Demart
chemia, pytania, odpowiedzi
Arashi

Zbiór ponad 200 pytań i odpowiedzi z chemii przeznaczony dla dociekliwych młodych czytelników. Zamiarem autorek było pokazanie, że z substancjami, procesami i zjawiskami chemicznymi mamy do czynienia na co dzień. Chemia to jedna z najdynamiczniej rozwijających się nauk we współczesnym świecie, obecna niemal w każdej dziedzinie naszego życia, dlatego wiedza chemiczna jest niezwykle przydatna. Stąd wśród 13 tematycznych rozdziałów znalazły się m.in. Zapachy, Dodatki do żywności, czyli E, Chemia w kuchni i łazience. Pytając dalej, poznajemy: Niezwykłe substancje organiczne, zagadkowe substancje nieorganiczne i różne Ciekawe eksperymenty chemiczne. Przyjazna formuła książki zapewnia młodym czytelnikom radość poznawania i odkrywania zachodzących dokoła nas procesów chemicznych; skłania do dociekania i poszukiwań o charakterze naukowym. Ilustracje w formie zdjęć, rysunków lub wykresów, ściśle powiązane z pytaniami, są cennym merytorycznie uzupełnieniem. Dzięki nim młody czytelnik łatwiej zrozumie omawiane zagadnienie.

źródło opisu: http://www.demart.com.pl/product/439,zagadki-chemiczne.html

źródło okładki: http://www.demart.com.pl/product/439,zagadki-chemiczne.html

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!