Nie ufaj nikomu

Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz
Wydawnictwo: Amber
Trust No One
karollllllla

„Nawiązując do sukcesu powieści Droga nad rzeką, która od razu znalazła się w Top 10 „New York Timesa”, Jayne Ann Krentz dostarczyła kolejny znakomity romantyczny suspens”. AMAZON Nigdy nie wiesz, czy droga którą idziesz przed siebie, nie zaprowadzi cię w przeszłość… To się zdarzyło w życiu Grace Elland dwa razy. Gdy miała szesnaście lat, w starym domu w swoim rodzinnym Cloud Lake znalazła...

Jayne Ann Krentz dostarczyła kolejny znakomity romantyczny suspens”. AMAZON
To się zdarzyło w życiu Grace Elland dwa razy. Gdy miała szesnaście lat, w starym domu w swoim rodzinnym Cloud Lake znalazła zwłoki zamordowanej kobiety. Po latach, gdy dawno wyjechała z miasteczka, znowu odkrywa ciało zastrzelonego człowieka. To jej pracodawca. Obok zwłok ktoś zostawił butelkę wódki. Taką samą jak przy zwłokach tamtej kobiety. Sprawca zbrodni sprzed lat nie żyje, więc kto zostawił ten znak? Kto wysyła do niej co noc wiadomości? Kto wchodzi do jej mieszkania? Kto i czego od niej chce? Grace musi dowiedzieć się prawdy, bo są tacy, którzy ją samą chcą oskarżyć o to zabójstwo. Grace przedziera się przez mroczne tajemnice, a niebezpieczeństwo
jest coraz bliżej. Wie o tym i nie ufa już nikomu. Z wyjątkiem jednego człowieka. Wspólnie odkryją prawdę…
JAYNE ANN KRENTZ to autorka międzynarodowych bestsellerów wydanych w 35 milionach egzemplarzy i tłumaczonych na 28 języków. Tworzy pełne napięcia emocjonujące i zmysłowe powieści obyczajowe. Pod pseudonimem AMANDA QUICK pisze romanse historyczne z czasów regencji i epoki wiktoriańskiej.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

LoveSun | 2018-12-26

Początkowo wydawało się, że będzie to kolejny banalny kryminał. Jednak z kolejnymi stronami akcja książki była coraz ciekawsza, a historia w niej zawarta coraz bardziej mnie wciągała. Kryminał świetny dla pań, ponieważ ciekawił mnie nie tylko fakt, kto jest tajemniczym mordercą, ale również jak rozwinie się znajomość Grace z nowo poznanym Julius'em. Książka przypadkowo trafiła w moje ręce, ale na pewno nie przypadkowo z całego serducha wam ją polecam. Wczoraj zaczęłam czytać, a książka tak mnie zaciekawiła, że koniecznie dziś rano musiałam ją skończyć, aby przekonać się jak ta historia się skończy. I powiem Wam, że na pewno takiego zakończenia się nie spodziewałam. Godna polecenia. Sami sprawdźcie.

dzikiebialko | 2018-09-10
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 31 sierpnia 2018

Historia banalna jak afirmacje. Na jeden wieczór.

nulla | 2018-05-10
Przeczytana: 10 maja 2018

Od czasu studiów czytanie Jayne Ann Krentz, czy to pod rzeczywistym nazwiskiem, czy to jako Amandy Quick, czy jako Jayne Castle, jest moim sposobem na całkowite odmóżdżenie. Wszystkie książki mają dokładnie taką samą intrygę :), ten sam rodzaj dowcipu i tak samo zarysowanych bohaterów.
Jedyne, co wnoszą, to chwila wytchnienia w wymyślonym, nierealnym świecie. Sięgam po nie w chwilach, kiedy jestem strasznie zmęczona codziennością i świetnie się wtedy sprawdzają.
"Nie ufaj nikomu" nie odbiega poziomem ani tematyką od innych powieść tej autorki. Czyta się ją miło, łatwo i przyjemnie. Dla mnie dodatkowym plusem jest umieszczenie akcji w małym miasteczku nieopodal Seattle. Powieści Krentz z takim miejscem akcji lubię chyba najbardziej.

Boa | 2018-01-26

Przeczytam do końca, bo chcę wiedzieć kto jest mordercą, ale książka mnie nie porwała i kolejnego tytułu tej autorki nie będę szukać...

Gosia | 2017-12-28
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 26 grudnia 2017

Nie mam porównania z innymi książkami pisarki, a z notki na książce wynika, że Jayne Ann Krentz ma ich na swoim koncie sporo.
Pozycja z gatunku lżejszych, więc łatwo i miło się czytało, pewnie znajdzie sporo zwolenniczek. Akcja łączy w sobie romans i sensację. Intryga całkiem zgrabna i ciekawa, romans też może być.
Lekka książka w sam raz na jeden lub dwa spokojne wieczory.
Niby jest dreszczyk emocji, ale i tak wiadomo, że wszystko dobrze się skończy. Niczego innego nie można się spodziewać po tym typie literatury.
Miły przerywnik między innymi pozycjami.
Ani nazbyt nie zachęcam, ale też nie odradzam.

myfascinatingbooks | 2017-10-25

Zalety:
- intryga - wcale nie banalna;
- wątek romantyczny - dobrze opisany; przy czym bohaterowie okazali się sympatyczni i niebanalni; szczególnie przypadł mi do gustu fragment, kiedy główny bohater sam przed sobą przyznał, że jego główna bohaterka nie jest w jego typie, ale... (sami się domyślcie).

Po przeczytaniu innych recenzji oczekiwałam więcej afirmacji, jednak było ich jedynie kilka i muszę przyznać, że nie były irytujące, raczej pasowały do sytuacji, czasem w dość zabawny sposób.

Jeśli znacie twórczość tej autorki, wiecie czego się spodziewać. Jeśli nie - to dobra pozycja by zacząć.

Niestety tym razem moja ulubiona autorka mnie zawiodła. I to bardzo. Ta książka jest po prostu nudna i przegadana.
W większości jest to romans z wątkiem sensacyjnym, ale brak w niej tego dreszczyku emocji, które tak lubię u tej autorki.
Jest co prawda morderstwo o dokonanie którego podejrzewana jest główna bohaterka, bo kiedyś w przeszłości była już zamieszana w podobną historię.
Jest zagrożenie, bo ktoś próbuje ją zastraszyć aż musi przenieść się do swojego kochanka, którego poznała u swoich przyjaciół podczas ranki w ciemno.
I jest też śledztwo, które uwalnia ją od podejrzeń, bo okazuje się,że motywem była zemsta i oczywiście pieniądze.
Ale i tak bohaterka musi sama poradzić sobie z mordercą.
Wszystko to mogło by być ciekawe, gdyby nie fakt, że to stanowi tylko tło. Bo większość to niekończące się rozmowy o afirmacjach, pozytywnym myśleniu i tym podobnych bzdurach, co nie powinno mnie dziwić skoro bohaterka była asystentką mówcy motywacyjnego.
Zawiodłam się na tej powieści, ale...

izazmatfiza | 2017-03-27
Przeczytana: 26 marca 2017

Wisława Szymborska pisała, że nic dwa razy się nie zdarza, ale Grace Elland na pewno by się z nią nie zgodziła. A to dlatego, że w jej życiu coś wydarzyło się dwa razy, a mianowicie tyle razy znalazła zwłoki osób, przy których stała butelka wódki. I do tego dostaje ona e-maile od prześladowcy, który chce ją wykończyć...

Gdybym nie napisano na okładce, że jest to suspens (dla niewtajemniczonych: celowy zabieg odwracania uwagi od akcji), to oceniłabym tę książkę niżej, bo nie myślałam, że można tak świetnie wpleść wątek kryminalny z miłosnym. Można się oderwać i naprawdę polecam, bo zakończenie zaskakuje :)

Carmen | 2017-01-13
Przeczytana: 31 grudnia 2016

Mocno i z przytupem, tak właśnie zaczyna się książka „Nie ufaj nikomu” autorstwa Jayne Ann Krentz. Zawsze uważałam, że najważniejsze są pierwsze strony każdej książki. Tak zwane „pierwsze wrażenie”. Co by nie mówić, ta książka spełnia kryterium i już na dzień dobry serwuje śmierć, a konkretnie morderstwo.

Rzecz dzieje się w Seattle. Trwa zima. Sprague Witherspoon, bo to właśnie on spotkał się ze śmiercią, zostaje znaleziony w swoim domu przez Grace, jedną z członkiń zespołu Metody Witherspoona.

„Sprague był ucieleśnieniem pozytywnego myślenia i optymistycznego podejścia do życia.”

Niestety śmierć postanowiła go zabrać do siebie. Cóż… nie ma lekko. Mężczyzna, który był coachem, zamieszkiwał luksusową posiadłość, co może nasuwać parę motywów. Sprague mógł wykorzystać swoją pozycję, mógł wplątać się w jakieś lewe interesy, albo ktoś z przeszłości postanowił się zemścić. Powodu zdradzić nie mogę, jednak fakt jest faktem – mężczyzna został znaleziony martwy, w swej posiadłości, w...

elfilka | 2016-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2016

Książka lekka i przyjemna w czytaniu. Najważniejsze, że mnie nie zanudziła. Wątek romantyczny sprawnie wpleciony w kryminalny. Fabuła ciekawa, a co dla mnie ważne nie przekombinowane. Podobało mi się to, że na prawdę długo nie wiedziałam kto stoi za morderstwem oraz prześladowaniem. Książka idealna do czytania po cięższych lekturach.