Samochodzik Franek. Nauka jazdy

Okładka książki Samochodzik Franek. Nauka jazdy Elżbieta Wójcik
Okładka książki Samochodzik Franek. Nauka jazdy
Elżbieta Wójcik Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM Seria: Samochodzik Franek literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Samochodzik Franek
Wydawnictwo SBM
2013-01-01
2013-01-01
32 min.
samochód nauka jazdy droga Franek

Okładka książki Samochodzik Franek. Poznaję świat Wojciech Górski, Elżbieta Wójcik
Samochodzik Fr... Wojciech Górski, El...
Okładka książki Marysia i zagubiona przytulanka Nadia Berkane, Alexis Nesme
Marysia i zagu... Nadia Berkane, Alex...
Okładka książki Tupcio Chrupcio. Nie mogę zasnąć Marco Campanella, Anna Casalis
Tupcio Chrupci... Marco Campanella, A...
Okładka książki Mądre bajki Agnieszka Antosiewicz, Karolina Rosołek
Mądre bajki Agnieszka Antosiewi...

Franek zostaje instruktorem jazdy. Jego pierwszym uczniem jest Jasiek. Czy samochodzik pozytywnie zaliczy test?

Książeczka stanowi uproszczony zbiór zasad poruszania się po drodze. Dzieci dowiedzą się jakie mamy znaki drogowe, po której stronie drogi należy jeździć a po której poruszać się pieszo, gdzie mogą jeździć rowerzyści oraz kto ma pierwszeństwo na drodze - wyjeżdżający z przystanku autobus czy poruszający się po drodze samochód. Dowiedzą się również na jakim świetle można się poruszać a na jakim stać oraz czym są pojazdy uprzywilejowane i dlaczego mają pierwszeństwo.

Na końcu książki na dzieci czekają quizy i zagadki dotyczące przeczytanej historii.

Franek został instruktorem jazdy i uczy Jasia zasad ruchu drogowego - niby bnalna opowieść, ale treści w niej wiele. to takie ABC zasad ruchu drogowego dla małego człowieka. Polecam.

Kolejne ciekawe przygody Franka i jego przyjaciół. Tym razem Franek wciela się w instruktora jazdy :)

Dzięki książce można poznać znaki drogowe.

Dzięki książce można poznać znaki drogowe.

• 1r) Czytane moim dzieciom ✿❀
  • 1b) Seria: Samochodzik Franek