Zwariowane zwierzęta. Fascynujące fakty ze świata przyrody

Seria: Fascynujące fakty ze świata przyrody
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Zwariowane zwierzęta. Fascynujące fakty ze świata przyrody
emik84

Ta książka nie przestanie was zaskakiwać! Dzięki niej dowiecie się między innymi, że istnieją maleńkie żyjątka, które wybudziły się z trwającego dwa tysiące lat lodowego snu; że królowa termitów daje życie ponad 20 milionom młodych; a pszczoła, żeby zebrać słoik miodu, musi okrążyć kulę ziemską. Świat zwierząt pełen jest niesamowitości! Zajrzyj do środka i odkryj mnóstwo zadziwiających...

Zajrzyj do środka i odkryj mnóstwo zadziwiających faktów.
W serii ukazały się: Zwariowane zwierzęta, Niesamowite zwierzęta

źródło opisu: https://www.swiatksiazki.pl

źródło okładki: https://www.swiatksiazki.pl

emik84 | 2015-06-25

Publikacja jest kopalnią fascynujących faktów z życia zwierząt. Dzieci sięgając po nią dowiedzą się np. w jaki sposób delfiny z Mauretanii pomagają rybakom w łowieniu ryb i co z tego mają, dlaczego flamingi są różowe, ile km przelatuje w ciągu swojego życia pszczoła czy jak wygląda królowa termitów. To znów zaledwie kilka przykładów ale myślę, że już w tej chwili przyznacie mi rację, że lektura jest naprawdę interesująca.

Lektura ogromnie zaskakuje. Każda z ciekawostek przedstawiona jest w prosty, zrozumiały sposób a jednak po jej przeczytaniu oczy otwierają się szeroko ze zdumienia. Publikacja jest bogato ilustrowana. Poza kolorowymi, humorystycznymi rysunkami na najmłodszych czekają tu liczne fotografie. Podoba mi się przejrzysty układ lektury, duża czcionka i ciekawa treść, której nie ma zbyt wiele. Jest więc krótko i na temat i dla dzieci, obserwując swoje maluchy, taka wersja jest zupełnie wystarczająca.