Wojna jako rzeczywistość. O prowadzeniu starych i nowych wojen

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
9788374419871

Publikacja adresowana jest do wyselekcjonowanego odbiorcy. Z pewnością będzie pomocna przy studiowaniu problematyki współczesnego bezpieczeństwa, gdzie niezbędne jest zrozumienie wcześniejszych metod jego osiągania. Książka może zaspokoić zainteresowania zajmujących się historią, historia wojskowości, historii sztuki wojennej czy wiedzy obronnej. Przydatna będzie także studentom studiującym inne aspekty związane z państwem. społeczeństwem, siłami zbrojnymi. Może być ciekawa propozycją dla zajmujących się socjologia czy antropologią kulturową.
Idea publikacji jest pokłosiem prowadzonych zajęć dydaktycznych. Powstała na podstawie doświadczenia uzyskanego w ich trakcie. Książkę zbudowano tak. aby w sposób wnikliwy przedstawić zmiany zachodzące w sposobach prowadzenia wojen. Autor analizuje ewolucję sił zbrojnych i ich organizację w Europie i w Polsce. Tło przemian przedstawiono w sposób ogólny. Zamiarem było ukazanie zmagań wojennych i zachodzących w nich przeobrażeń w wymiarze taktycznym.

źródło opisu: Wydawnictwo Adam Marszałek, 2008