Beata

Antologia tekstów pokazujących ludzkość po katastrofach, które zmiatają znaną nam cywilizację z powierzchni ziemi, a na jej miejsce powstają nowe twory cywilizacyjne, społeczne, kulturowe. Kilka wersji końców świata - choć żadna z nich nie oznacza faktycznego końca ludzi. Epidemie biologiczne, wojny, katastrofy głodu, przeludnienie. Wśród opowiadań klasyczna nowela Jacka Londona i Jamesa...

Epidemie biologiczne, wojny, katastrofy głodu, przeludnienie.
Wśród opowiadań klasyczna nowela Jacka Londona i Jamesa Elroya Fleckera, kwaśno humorystyczny tekst Sheckleya, militarny Davida Massona. Klasyczne opowiadanie Fritza Leibera czy dwa świetne teksty polskiego reprezentanta w tej antologii - Piotra Górskiego.
Do tego krótka nowelka Mike'a Gelprina, rosyjskiego autora mieszkającego w USA i ostrzegawczy krzyk przed energią jądrową klasyka, H. Beam Pipera. I wisienka na torcie - długa nowela Roberta Blocha

źródło opisu: strona wydawcy

źródło okładki: strona wydawcy

Piotr Rosiek | 2016-11-16
Przeczytana: 10 listopada 2016

Po klasykę zawsze warto sięgać.Ciekawa antologia .Polecam.