Arena szczurów

Okładka książki Arena szczurów Marek Krajewski Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Arena szczurów
Marek Krajewski Wydawnictwo: Znak Cykl: Edward Popielski (tom 7) Seria: Czarny kryminał kryminał, sensacja, thriller
Edward Popielski (tom 7)
Czarny kryminał
Znak
2015-09-21
2015-09-21
literatura polska

Lęk pierwotny

Audiobook.
,, Arena szczurów" czyli chronologicznie 11 tom z Edwardem Popielskim. Miał być ostatnim tomem z Łyssym ale cóż, autorzy lubią zaskakiwać.
Książka sama w sobie ciekawa, hm koncept na mordercę również a jednak pozostał jakiś niedosyt, więc dlatego już odsłuchuje ,, Władca liczb''.
Krajewski jest naprawdę ciekawym autorem i niewątpliwie umie pisać, umie tworzyć atmosferę i powoli zabieram się za serię z Mockiem ale tym razem żadnej chronologii tylko pokolei według roku wydania.
Książka i jak i cały cykl wart przeczytania i polecenia.

Audiobook.

Ciekawy przerywnik od Wrocławia i Lwowa ale historia momentami trochę jednak naciągana. Książka niezła ale nie dałbym jej w TOP 3 serii o Popielskim.

Nie wiem dlaczego Krajewski tak dba, aby umieścić w książce jakieś aspekty związane z seksem. Pisze z wdziękiem przedwojennej kroniki kryminalnej, bez wdzięku, bez polotu. Zęby od tego bolą. Cała reszta ujdzie, nie ma w tym literatury,

"Arena szczurów" to dla mnie małe rozczarowanie, przynajmniej jeśli chodzi o ten cykl.
Troszkę ta fabuła jest szyta grubymi nićmi i nie bardzo jest dla mnie wiarygodna, choć niezmiennie czyta się książki p. Krajewskiego z wielką uciechą i wypiekami na twarzy.
W tej części mamy bardzo mroczną opowieść, taki krwisty kawał mięcha, a to już w opisach i klimacie ociera się prawie o horror. A ja do horrorów jakoś nie bardzo....

"Arena szczurów" to kolejna część serii z Edwardem Popielskim. Jest to w mojej ocenie najmroczniejsza powieść Marka Krajewskiego. Treść obfituje w brutalne wydarzenia, gdzie autor nie szczędzi turpistycznych wręcz opisów. Edward Popielski znalazł się na dnie piekła, które ciężko sobie wyobrazić.
Fabuła jest bardzo wciągająca - "Arenę szczurów" pochłonęłam w 3 dni.
Polecam miłośnikom twórczości Marka Krajewskiego.

Fabuła jest bardzo wciągająca - "Arenę szczurów" pochłonęłam w 3 dni.
Polecam...

Tak jak w poprzednim tomie syn próbuje rozwiązać zagadkę ojca. Akcja dzieje się tym razem na morzem, w brutalnych czasach epoki stalinizmu. Sama fabuła również bardzo mroczna, i trzymająca w napięciu.

Odważnie napisana książka.
Autor niewątpliwie wie jak dozować napięcie i zagrać czytelnikowi na emocjach. Nie ma co tu ukrywać - jest brutalnie, krwawo i sadystycznie. Coś nie bardzo byłam przygotowana na takie nagromadzenie w książce nieprzyzwoitych ilości okropieństw i co rusz na najbardziej paskudnych fragmentach czułam, że mi adrenalina podjeżdża na wyrost. Po przeczytaniu tego tytułu zaczęłam zadawać sobie pytanie, czy to jeszcze kryminał, czy już sensacyjna mieszanka horroru i platońskich dialogów. Zdecydowanie stwierdzam, że raczej to drugie.

To było mocne uderzenie.

Odważnie napisana książka.

Czy to nie miała być ostatnia z książek w cyklu o Popielskim? A jednak czytając ją w 2022 roku wiemy, że kilka lat później powstały jeszcze kolejne. Patrząc chronologicznie, bo nowsze dzieła nie są mi znane, zdecydowanie jest to najgorsza książka Marka Krajewskiego jaką miałam okazję czytać, a czytałam chyba wszystko co powstało do 2015 roku włącznie. Być może wynika to z mojego obrzydzenia do robactwa i szczurów, ale naprawdę niczego nie było mi znieść tak trudno, jak tej opowieści. Chyba potrzebna będzie przerwa od twórczości pana Krajewskiego.

Nie będzie merytorycznie, tylko emocjonalnie, bo chętnie zapomnę co przeczytałam.
Książka tak nieprzyjemna jak okładka. Ja wiem, nie wszystko zawsze ma być miłe i uładzone, czytuję czasem thrillery i wzbudzające niesmak powieści, ale tu granica, którą może zaakceptować moja dusza, została przekroczona. Rozumiem, że książka może się podobać, że prawem autora jest wymyślić bohaterowi takie koleje losu, ale moim prawem czytelnika jest napisać, że to do mnie nie trafia i nie sprawia mi przyjemności. Ja chcę do Lwowa i do dawnego Łyssego. Czytałam z obrzydzeniem i niechęcią, obiecując sobie dłuższe rozstanie z panami Popielskim i Krajewskim.
Separacja panowie!

Brutalna, szybka akcja osadzona w stalinowskiej, powojennej rzeczywistości.
Dość liniowa i mało skomplikowana fabuła biorąc pod uwagę inne pozycje w dorobku autora.
Co wrażliwszym odradzam, pozostałym - zwłaszcza fanom E.Mocka - polecam do szybkiego "połknięcia".

Brutalna, szybka akcja osadzona w stalinowskiej, powojennej rzeczywistości.

• Kryminał
  • Kryminały