Automotywacja. Odkryj w sobie siłę do działania!

Wydawnictwo: Samo Sedno
poradniki
ark0601

Chcesz zacząć regularnie uprawiać sport, zdrowo się odżywiać, nauczyć się języka obcego lub zrzucić zbędne kilogramy, ale brakuje ci determinacji i wiecznie odwlekasz realizację swoich planów? Poznaj skuteczne sposoby, jak wzbudzić w sobie motywację wewnętrzną, i zacznij działać! Dowiedz się, skąd się bierze kryzys i na czym polega proces przechodzenia przez zmiany. Naucz się wykorzystywać...

Dowiedz się, skąd się bierze kryzys i na czym polega proces przechodzenia przez zmiany. Naucz się wykorzystywać siłę nagród oraz zarządzać trudnością zdań. Przekonaj się, że możesz aktywnie radzić sobie z przeciwnościami, traktując je jako wyzwanie, a nie problem.

Z poradnikiem:
- odkryjesz źródła swojej siły wewnętrznej
- ocenisz poziom automotywacji oraz gotowość na zmiany
- dowiesz się, jak radzić sobie z przeszkodami, by osiągnąć zamierzone cele
- osiągniesz przepływ (flow), który pomoże ci skoncentrować się na zadaniu i odczuwać przyjemność z wykonywania danej czynności

Marzena Jankowska – psycholog, trener biznesu, nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Bankowej. Właściciel firmy doradczo-szkoleniowej KOMILITON Trening i Rozwój. Prowadzi badania i popularyzuje wiedzę z zakresu twardości psychicznej (hardiness). Jest członkiem i założycielem Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu oraz członkiem Zarządu Stowarzyszenia „Pro Ethica”.

Beata Wolfigiel – psycholog, trener, wykładowca akademicki, akredytowany coach ICF. Od 2004 r. właścicielka firmy „Entuzja” Szkolenia i Doradztwo. Prowadzi badania naukowe na temat doświadczenia przepływu (flow) w zadaniach zawodowych. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychologii Pozytywnej, Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu oraz ICF Global.

źródło opisu: http://www.samosedno.com.pl/automotywacja-odkryj-w...(?)

źródło okładki: http://www.samosedno.com.pl/automotywacja-odkryj-w...»

Przy_kawie_z_ksiazka | 2018-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2018

Ile razy sobie powtarzamy: żeby mi się chciało, tak jak mi się nie chce? Może warto się przyjrzeć swoim niezrealizowanym postanowieniom lub innym wielkim planom, a potem małym kroczkom. Książka może być szansą na poszerzenie samoświadomości i rozpoczęciem drogi ku skutecznym wprowadzeniom zmian.

Atutem tej książki jest przejrzystość, uporządkowany spis treści i przystępność języka psychologii. Autorki łączą perspektywę praktyki z wiedzą akademicką. Obie są psychologami, trenerkami, a także doktorantkami.

Czytelnik może sprawdzić, jak wygląda jego poziom automotywacji i gotowość do zmiany. Potem może przejść przez następne etapy wprowadzania zmian, zaradzić kryzysowi. Cenne są przede wszystkim rozdziały dotyczące obszarów badań autorek, dotyczącego tzw. przepływu (flow) oraz twardości psychicznej. Sporo miejsca zajmują tu ćwiczenia, co jest warte podkreślenia. Teoria jest dodatkiem do ćwiczeń, a nie na odwrót - i to jest dobre!

Kiedy, jak i dla kogo ta oferta poradnikowa może...

Herald | 2016-05-23
Przeczytana: 23 maja 2016

Jak na poradnik jest to wartościowa pozycja. Tym bardziej że można w niej znaleźć odnośniki do poważnych publikacji naukowych. Niestety niektóre zagadnienia zostały opisane pobieżnie.

Proces motywowania samego siebie jest szeroko opisany wraz z ewentualnymi przeszkodami jakie stoją na drodze do zmiany. Problem motywacji to nic innego jak problem ze zmianą własnego życia. Książka ta znacznie ułatwia wdrożenie zmian we własne życie.

Oprócz samego procesu zmiany opisane zostały takie zagadnienia jak: emocje, stan przepływu, kryzysy motywacji, odporność psychiczna oraz to z jakich elementów składa się motywacja.

motRus | 2016-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2016

Poradnik ten może nie zrewolucjonizował mojego życia i nie wywołał gwałtownego przypływu motywacji, jednak zawiera sporo ciekawych informacji oraz ilustracje dobrze obrazujące dane zagadnienie. Znajdujące się w nim ćwiczenia powinny być pomocne dla osób, które zdecydowały się sięgnąć po książkę.