Za kierownicą!

Okładka książki Za kierownicą! praca zbiorowa
Okładka książki Za kierownicą!
praca zbiorowa Wydawnictwo: Bajka literatura dziecięca
2015-11-10
12 min.
Rafał Witek
Rafał Witek Maria Nerádová

Nie ma co ukrywać, Mikołaj jest fanem motoryzacji. 🚗 Książeczki o samochodach są dokładnie przeglądane, tak aby nie ominął go żaden szczegół. 😉 Nic dziwnego, że tak polubił książkę "Za kierownicą! Po ścieżkach, drogach i autostradach". od Wydawnictwa Bajka. ☺️

Ta książka zabiera nas w podróż. 🛻Zaczynamy od lasu, gdzie towarzyszą nam zwierzęta, grzybiarze i leśniczy. 🌳 Ścieżka zamienia się w dukt, na którym możemy spotkać traktor czy rowerzystów. 🚲 Dalej prowadzi nas szosa do wsi. Sielskie życie miesza się tu z codziennymi obowiązkami. Trafiamy na drogę ekspresową, która jest pełna pojazdów, a stamtąd wjeżdżamy na autostradę z zawrotną prędkością. 🚘

W tej książce naprawdę dużo się dzieje. Ilustracje autorstwa Marri Neradovy są szczegółowe i nie pozwalają się nudzić. Książka ma budowę harmonijki. 👌 Możemy ją rozłożyć, a nawet zrobić z niej prawdziwą drogę dla domowego zbioru aut. 🚙 Na odwrocie książka prezentuje pogrupowane pojazdy z opisami. Są też znaki drogowe, co pozwala zapoznać maluchy z prawem drogowym. 👦

Książka jest wykonana z laminowanego kartonu, dzięki czemu jest odporna na pomysły małych rączek. 👏 Jeśli Twoje dziecko jest fanem motoryzacji, to zabierz go w podróż razem z Wydawnictwem Bajka. 😉

“Za kierownicą! Po ścieżkach, drogach i autostradach” jest nietypową książeczką, bo ma budowę harmonijki. Dzięki temu możemy ją rozłożyć i mieć całą drogową podróż na widoku. Na stronach znajdziemy ilustracje autorstwa Marii Neradova. Poza głównym motywem czyli różnymi rodzajami dróg, znajdziemy wiele szczegółów, w tym oczywiście pojazdów. Ilustracja urozmaicone są wyrazami dźwiękonaśladowczymi, podpisami pod pojazdami i znakami drogowymi a także krótkim tekstem, który opisuje dany obrazek. Wszystko to sprawia, że drogowa podróż jest ciekawa, intensywna i co najważniejsze podoba się naszemu smykowi, który po ową pozycję sięga bardzo często.

To nie koniec tajemnic książeczki. Z drugiej strony harmonijki znajdziemy pogrupowane pojazdy, które występują na drogowych ilustracjach. Możemy je podziwiać w większym rozmiarze i także o nich poczytać. Nie zabrakło także znaków drogowych i ich opisów, dzięki czemu możemy zapewnić naszemu małemu szkraby trochę wiedzy z prawa drogowego. Ciekawostką jest także mała dziurka na górze książeczki, która pozwala ją powieści.

“Za kierownicą! Po ścieżkach, drogach i autostradach” to pozycja, która według mnie powinna się znaleźć w biblioteczce maluszków. Wyróżnia się na tle innych pozycji, chociażby dlatego, że jest rozkładanką i drogową podróż można przeżyć bez przewracania stron to jeszcze stanowi dobry punkt do wyjścia o nauce jak zachowywać się na drogach i jak być bezpiecznym. Szczerze polecam.

• Maluchy
  • Przeczytane Wojtek
  • Biblioteczka malucha
  • Tata 2017
  • Przeczytane 2018

Dodaj cytat z książki Za kierownicą!