Fotografowanie lustrzanką małoobrazkową

Wydawnictwo: Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe
technika
pizmak

W fotografii amatorskiej (a częściowo i zawodowej, zwłaszcza reporterskiej) dominuje obecnie małoobrazkowy aparat lustrzany, wyposażony w obiektywy wymienne i różne stopnie automatyzacji pomiaru czasu naświetlania. Praca niniejsza omawia typy lustrzanek małoobrazkowych (produkcji NRD i ZSRR) znajdujące się na rynku krajowym. Nie zawiera natomiast podstawowych wiadomości o aparatach, obiektywach, materiale negatywowym, które czytelnik znajdzie w licznych podręcznikach im poświęconych. Książka ta pomoże więc fotografikowi w udoskonaleniu metody pracy lustrzanką małoobrazkową i osiąganiu coraz lepszych wyników.

źródło opisu: Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe 1972

źródło okładki: Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe 1972